11 серпня село Худльово гостинно запросило друзів і шанувальників народної творчості на районний фестиваль закарпатської народної пісні «Коли собі заспіваю». Фестиваль має свої давні традиції, він проводиться в селі вже 10, ювілейний раз. Це пісенне свято розпочало свою історію з презентації нотної збірки русинських пісень «Вчора була неділенька», яку зібрав та упорядкував викладач, збирач народного фольклору, талановитий житель с. Худльово Михайло Юрійович Глюдзик. Закарпатська народна пісня «Коли собі заспіваю» традиційно відкриває свято і є офіційним гімном фестивалю. Цю пісню-гімн заспівали найперші організатори і засновники цього чудового свята – Ольга Ніколенко (директор БК с. Худльово), Віра Сентипал (директор БК м. Чоп), учасники народного вокального ансамблю «Джерело» БК с. Худльово (керівники – Надія Балога-Тотин і Богдан Коштура). Наразі фестиваль «Коли собі заспіваю» має підтримку Ужгородської РДА, Ужгородської РР, відділу культури Ужгородської РДА і проводиться вже на районному рівні. Жителів села і гостів свята привітали начальник відділу культури Ужгородської РДА Котляр М. З. і голова Худлівської сільської ради Зоркин В.С.

Насиченою і різноманітною була музична програма фестивалю. З різних куточків нашого району з’їхалися чудові аматорські колективи. Звучали народні пісні українською словацькою, румунською і угорською мовами. Поряд з маленькими артистами, що роблять перші кроки на сцені (хореографічний ансамбль «Маленькі гомбічки» БК с.Худльово кер. Л. Грушовська – Ніколенко), своє мистецтво демонстрували відомі і знані колективи (народний ансамбль пісні і танцю Ужгородського РБК «Дружба», керівник – О. Карбованець; народний вокальний ансамбль «Цинторія» Ужгородського РБК керівник – заслужений працівник культури України Є.М. Сівак; народний вокальний дует «Рідна пісня» Ужгородського РБК, керівник – С. Раховський) та багато інших.

Дякуємо за збереження народних традицій організаторам і засновникам цього чудового фестивалю, дякуємо гостинним господарям – Худлівській сільській раді, депутатському корпусу і активу села Худльово!