Туризм і рекреація

Туризм є одним із пріоритетів розвитку району.

Основною метою розвитку туристичного-рекреаційного комплексу району є створення конкурентно-спроможного туристичного продукту, поліпшення якості та доступності рекреаційних і туристичних послуг.

Вигідне географічне розташування району, який межує із двома європейськими країнами, унікальні природні умови, особливий сприятливий клімат, а також значний культурний потенціал сприяє все більшій кількості відпочиваючих та туристів на території району. Зростає зацікавленість туристів до мінеральних та термальних джерел, які є на території району.

На сьогодні мережа туристично-рекреаційних, готельних, санаторно-оздоровчих закладів району нараховує 18 об’єктів, в тому числі 5 сільських садиб. Тут одночасно можуть відпочити понад 1200 осіб, а саме:

- ТОВ Санаторний комплекс „Деренівська купіль” с.Н.Солотвино;

- ТОВ „Термал-Стар” санаторно-оздоровчий комплекс с.Н.Солотвино;

- Готельно-рекреаційний комплекс „Золота гора” с.Барвінок (Баранинська ОТГ);

- Туристичний комплекс „Богольвар” ДП „Вей Макс” с.Анталовці;

- Багатофункціональний комплекс „Круїз” с.Холмок;

- Готельно-ресторанний комплекс „Камелот” с.Кам’яниця;

- Готельно-ресторанний комплекс „Кілікія”;

- Готельний комплекс   „Європа” с.Соломоново;

- Готельний комплекс „Бахус” с.Сторожниця;

- Ресторан-мотель „Під замком” с.Кам’яниця;

- Мотель „Това” с.В.Лази, мікрорайон „Новий”;

- Готель „Анна” с.Минай;

та 5 сільських садиб

- „Левада” с.Кам’яниця,

-„Лісовий горішок” с.Оріховиця,

-„Дача” с.Циганівці,( Баранинська ОТГ);

-„Гринчук ” с.Ярок,( Баранинська ОТГ);

-„Долина фазанів” м.Ужгород (мікрорайон „Східний”) Баранинська ОТГ.

-„Екотуроб’єкт „Золота підкова” Киблярівська сільська рада, Урочище „Рибник-2”.

- дитячий оздоровчий табір „Трембіта” с.Циганівці;

- дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Закарпатської обласної профспілкової організації працівників державних установ „Вогник” с.Оноківці.

Відділом економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації щомісячно здійснюється, моніторинг основних показників розвитку туристично-рекреаційної галузі та готельного господарства за встановленою формою де відслідковується кількість відпочиваючих, кількість туроднів, обсяг наданих туристичних послуг, та інше.

За результатами моніторингу спостерігається значне збільшення кількості відпочиваючих у порівнянні з попереднім роком.

Так, за 2018 рік район відвідало 27,0 тис.туристів проти 19,2 тис.чол. у 2017 році. Зріс обсяг наданих туристичних послуг на 50,1 % і складає 85,4 млн.грн. Суб’єктами туристичної діяльності до бюджетів всіх рівнів надійшло 9,0 млн.грн. проти 7,7 млн.грн., що надійшли у 2017 році.

Туристичного збору сплачено 295,5 тис.грн., проти 282,7 тис.грн. за 12 місяців 2017 року.

З метою популяризації туристичного потенціалу район приймає участь у виставково-ярмаркових заходах, семінарах, конференціях.

Щороку відбувається найбільша в області Міжнародна туристична виставка-ярмарка „Тур’євроцентр - Закарпаття”, де район представляє наявний туристичний потенціал та можливості розвитку туристичної індустрії.

Кращі суб’єкти туристичної галузі презентували свої заклади на загальнорайонному стенді, це зокрема: санаторний комплекс „Деренівська купіль”, санаторно-оздоровчий комплекс „Термал-Стар” с.Н.Солотвино, готельно-ресторанний комплекс „Камелот” с.Кам’яниця, готельно-ресторанний комплекс „Кілікія”, готельний комплекс   „Європа” с.Соломоново,  готельно-рекреаційний комплекс „Золота гора” с.Барвінок. Окремим рекламно інформаційним стендом був представлений туристичний комплекс „Богольвар” ДП „Вей Макс” с.Анталовці.

Участь у туристичній виставці-ярмарку Турєвроцентр-Закарпаття 2018 дала можливість суб’єктам установити нові та підтримати існуючі ділові контакти, отримати інформацію про нові тенденції розвитку у сфері туризму, укласти нові угоди про співпрацю.

В районі розроблена та сесією районної ради затверджена Програма розвитку туризму та рекреації в Ужгородському районі на 2016-2020 роки, заходами якої передбачено створення сприятливого середовища для розвитку галузі та просування туристичного продукту за межі області з метою залучення все більшої кількості туристів, в тому числі із-за кордону.

В рамках програми були виготовлені туристичні рекламні журнали з назвою „Ужгородщина туристична”, в якому максимально представлено туристично-рекреаційний потенціал району, історичні пам’ятки району, а також гастрономічні та культурні заходи району. Виділені на програму кошти в сумі 10 тис.грн. використані в повному обсязі.

В області сформований та затверджений календар туристичних подій, до якого включені районні фестивалі, такі як:

„Яблуневий фестиваль” с.Сторожниця,

„Добронська папріка” с.В.Добронь,

„Середнянське виноробство” смт.Середнє,

Фестиваль „М’яса і пива” с.Кінчеш та інші.

Остання зміна сторінки: 13-05-2020 12:54