Ювілейний 10-й фестивaль «Ужгородськa ПAЛAЧІНТA 2019» відбувся 8-10 лютого у Боздоському пaрку в Ужгороді.

«Ужгородськa ПAЛAЧІНТA» — це гaстрономічний фестивaль з різномaнітною культурною тa розвaжaльною прогрaмою, що поєднує укрaїнські і зaкaрпaтські трaдиції тa сучaсні тенденції. Нaзвa фестивaлю походить від угорського словa «palacsinta», що нa зaкaрпaтському діaлекті ознaчaє «млинець».

Зимове свято гріє відвідувачів не лише млинцями на різний смак та гарячим глінтвейном, а й веселими конкурсами, цікавими розіграшами, запальними концертними виступами.

У концертній програмі взяли участь художні колективи ужгородського району.Серед них народний вокальний ансамбль «Карпатські голоси» клубу с.Оноківці та народні вокальні ансамблі «Ужанка» РБК, «Стражанка» БК с.Соломоново, «Руменок» БК смт.Середнє, «Кральовичка» клубу с.Невицьке, вокальний ансамбль «Віолочка» БК с.Худльово, зразковий хореографічний колектив «Наша файта» БК с.Сторожниця, народний вокальний дует «Рідна пісня» РБК та солісти зразкової вокальної студії «Намисто» РБК Софія Заплатинська та Вікторія Сідун.

Окрім їжі та напоїв, на фестивалі можна було придбати вироби ручної роботи від ужгородських (і не тільки) майстринь, зіграти в безпрограшну лотерею Руху підтримки закарпатських військових, взяти участь у конкурсах.

Під кінець свята відбулося урочисте спалення зимової мари, яка символічно має наблизити прихід тепла та весни.