Відповідно до Закону України „Про державні фінанові гарантії медичного обслуговування населення” №2168-VIII від 19.10.2017 та Наказу Міністерства охорони здоров’я України від19 березня 2018 року №503 „Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря,який надає первинну медичну допомогу”. В Ужгородському районі триває компанія з підписання декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги „Лікар для кожної сім’ї”.

Наголошуємо, що згідно з Наказом МОЗ України від 19.03.2018 року №503 „Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря,який надає первинну медичну допомогу” пацієнт, який не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, має право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров’я, а також звернутися до Національної служби здоровя України або його територіальних органів за роз’ясненнями стосовно надавачів первинної медичної допомоги для забезпечення можливості реалізувати своє право на вибір лікаря. Відтак, заклад первинної медичної допомоги немає законного права відмовити пацієнту у наданні невідкладної допомоги на тій підставі, що він не обрав лікаря.

КНП «УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради», які надають первинну медичну допомогу, будуть отримувати оплати за договором з Національною службою зровор’я фінансування за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу, до червня 2019 року включно.

Інформація про те, що пацієнти, які не підписали декларації з сімейними лікарем, терапевтом або педіатром, з 1 січня 2019 року повинні будуть платити за послуги первинної медичної допомоги, яку поширюють деякі заклади охорони здоров’я, є неправильною. Компанія з вибору лікарів триває і не має кінцевого строку.

Оголошення, що закликають пацієнтів обрати лікаря, повинні відповідати зразку, розміщеному в додатку до цього листа.

Більше інформації про вибір лікаря на ehealth.gov.ua