Статистика свідчить, що через рак молочної залози в Україні кожної години помирає одна жінка. Кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно. В Ужгородському районі за 2018 рік вперше виявлено 15 випадків раку молочної залози, з них 2 випадки 4 стадія захворювання, тобто запущена форма.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила невтішну статистику: рівень захворюваності на рак молочної залози за останні 50 років виріс в 4 рази. Лікарі пояснюють це тим, що жінки змінили стиль життя, зменшилась кількість народжуваних дітей, скоротився термін годування грудьми.

Рак молочної залози посідає перше місце серед онкозахворювань і має найбільше летальних випадків. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на першій стадії рак грудей виліковується у 95% жінок. Хвороба почала виникати і в людей молодшого віку, хоч і вважається, що в групі ризику перебувають жінки за 40 років зі спадковою сімейною схильністю (близько 10% усіх випадків є спадковими).

Також  чинниками, які впливають на ризик виникнення захворювання є  народжування першої дитини після 35 років. У жінок, які ніколи не народжували або народили першу дитину у пізньому віці, ризик виникнення захворювання значно зростає;  наявність мастопатії (доброякісного захворювання молочної залози); ожиріння; цукровий діабет; гіпертонічна хвороба; стреси; шкідливі звички (куріння і зловживання алкоголем), погана екологія.

Всі жінки з 18 років і старше мають один раз на рік проходити обстеження в лікарів. І за призначенням проходити додаткові обстеження (ультразвукову діагностику або мамографію), а також раз на місяць проводити самообстеження грудей. В 35 років усім жінкам призначається первинна, одноразова мамографія для визначення структури молочної залози. А починаючи з 40 років жінкам рекомендується проводити мамографію один раз на 2 роки. У жінок, які ніколи не народжували або народили першу дитину у пізньому віці, ризик виникнення захворювання значно зростає.

Однак, онкологічні захворювання грудей не можна назвати виключно жіночою хворобою. Оскільки молочні залози в людей складаються з однакових тканин, рак грудей також може виникати і в чоловіків, але такі випадки становлять приблизно 1% від загальної кількості хворих цією недугою.

Крім традиційних методів лікування, ніяких інших методів на теперішній час не існує. І самолікування може не тільки зашкодити, але і забрати дорогоцінний час. Лікування на ранніх стадіях захворювання є успішним у 95% випадків!

Щоб зменшити ризик виникнення захворювання, потрібно вживати вітаміни групи В, відмовитись від шкідливих звичок, дотримуватись здорового харчування, бути фізично активними, не забувати про самообстеження і огляди в лікарів.