Після схвалення Урядом проекту Державного бюджету на 2019 рік в районі розпочався процес планування місцевих бюджетів на наступний рік. Головою райдержадміністрації Кинєв Ерікою Петрівною було прийнято відповідне розпорядження про складання проекту районного бюджету на 2019 рік та прогнозу на 2020-2021 роки. З метою виконання необхідних підготовчих заходів 17 жовтня 2018 року працівниками фінансового управління райдержадміністрації було проведено нараду-семінар з головними бухгалтерами Середнянської селищної та сільських рад району на тему: «Програмно-цільовий метод бюджетування на місцевому рівні». Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України з 1 січня 2019 року всі місцеві бюджети повинні перейти на планування за програмно-цільовим методом. Якщо районні бюджети уже два роки застосовують цей метод, то для сільських та селищних рад це новинка. Основною метою запровадження програмно-цільового методу бюджетного планування є зміцнення системи управління бюджетними коштами на рівні місцевої влади. Ціль методу це спроможна, об’єктивна, прозора та підзвітна система управління місцевими фінансами, орієнтована на досягнення стратегічних цілей у найбільш ефективний спосіб, забезпечення можливості відстеження відповідності витрат з бюджету цілям та завданням головного розпорядника коштів.

На проведеному фінансовим управлінням семінарі було розглянуто питання складання проекту сільського бюджету на 2019 рік та прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, розробка бюджетних запитів - як основи для складання проекту місцевого бюджету, складання паспортів бюджетної програми та звітів про його виконання, моніторинг та оцінка ефективності виконання бюджетних програм. Якщо з бюджетними запитами головні бухгалтери органів місцевого самоврядування уже мали справу у попередні роки, при складанні місцевих бюджетів, то паспорт бюджетної програми та звіт про його виконання цілком нові документи. Заступник начальника фінансового управління - начальник бюджетного відділу Юричко Лариса Василівна наочно і докладно зупинилась на порядку складання паспорту бюджетної програми, визначенні мети, завдання, напрямків та результатів, що мають бути досягнуті її виконанням. Запрошеним було роздано всі необхідні для роботи нормативно-правові акти, розглянуті приклади застосування програмно-цільового методу на практиці.

Нарада-семінар вийшла цікавою та конструктивною, працівники фінансового управління відповіли на безліч питань, що цікавили головних бухгалтерів, шкода, правда, що не всі головні бухгалтери сільських рад прийняли участь нараді.