Ужгородське управління ГУ ДФС у Закарпатській області звертає увагу фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, що відповідно до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», вони є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Згідно з частиною дванадцятою ст. 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця ( у 2018 році – 3723х22% = 819,06 грн. ). Отже, всі підприємці та особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід за звітний період чи ні.

За матеріалами Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області