В Ужгородському районі продовжується реалізація Урядової програми «Доступні ліки». У серпні 2018 року Міністерство  охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою. До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. В середньому 1000 жителів району щомісяця отримують ліки безоплатно чи із суттєвими знижками і це стало звичним для пацієнтів. Лікарських засобів стає більше, ціни на них стають менші. До списку безоплатних препаратів входять як препарати українських виробників, так і відомих іноземних компаній.

Нагадуємо, для того, щоб отримати препарати за цією Програмою, потрібно звернутись до сімейного лікаря амбулаторії загальної практики-сімейної медицини   або терапевта, кардіолога, невролога КЗ «Ужгородська районна лікарня», отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки. Урядова програма “Доступні ліки” почала діяти в районі у квітні 2017 року. За час роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на суму понад 2,5 млн. грн.  24 аптеки відпускають препарати по Програмі «Доступні ліки».

В проекті бюджету на наступний рік уряд запланував 1млрд.грн. на фінансування програми «Доступні ліки» у 2019 році. Завдяки реаліза­цією програми «Доступні ліки» і взаємодії з центром кардіосудинної хірургії, на3–4% знизився рівень смертності та інвалідності від серцево-судинних захворювань.

Відділ охорони здоров’я