16 вересня 2018 року в смт.Середнє відбувся визначний культурний захід Закарпаття - фестиваль словацького народного мистецтва «Словенска веселіца». Організатором свята вже з 1995 року є культурно-освітня організація «Матіца словенска» в Україні спільно з облдержадміністрацією, райдержадміністраціями та іншими державними й недержавними інституціями.

Щорічно на свято запрошуються почесні гості як з України, так і з Словаччини. Це піднімає рівень свята і його престиж.

Фестиваль «мандрує» населеними пунктами Закарпаття, де компактно проживають словаки. І, з року в рік, передається символ фестивалю - «курагов». Цьогоріч Ужгородський район прийняв своєрідну естафету «курагов» від народного камерного хору інтелігенції міста Ужгорода «Кредо».

У програмі свята взяли участь фольклорні колективи з усієї області, Словаччини, а також словацькі колективи інших країн. Ужгородський район представляли чотири колективи художньої самодіяльності:

- народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» ДШМ смт.Середнє;

- зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Наша Файта», БК с.Сторожниця;

- народний вокальний чоловічий ансамбль «Бетяри», БК с.Сторожниця;

- вокальний ансамбль «Руменок», БК смт.Середнє.

Традиційно учасників фестивалю було нагороджено дипломами та пам’ятними подарунками.

Закінчився фестиваль розвагами, танцями, народним гулянням.