Ужгородщина завжди славилася своїми багатими яблуневими садами, які вирощують майже у кожному селі.
Саме тому, 9 вересня 2018 року на стадіоні с.Сторожниця відбувся ІІ районний фестиваль-ярмарок «AppleFest» (яблучний фестиваль), яскраве та запашне свято приурочене збору урожаю яблук.
Фестиваль розпочався флеш-мобом, в якому взяло участь кілька хореографічних колективів району.
Урочисто відкрили фестиваль голова райдержадміністрації – Еріка Кинєв, заступник голови районної ради – Степан Мацко,  Сторожницький сільський голова - Василь Сіка, заступник голови райдержадміністрації – Єва Раті, керівник апарату райдержадміністрації – Руслана Боднарюк, які щиро вітали присутніх зі святом, бажали успіхів, оптимізму, натхнення, щедрих врожаїв та здійснення всього задуманого.
У концертній програмі прийняли участь кращі колективи району:
- народний ансамбль пісні і танцю «Дружба», РБК;
- зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Наша Файта», БК с.Сторожниця;
- народний дует «Рідна пісня»,
- народний чоловічий вокальний ансамбль «Бетяри», БК с.Сторожниця;
- народний хореографічний ансамбль народного танцю «Ритм», БК с.Есень;
- народний інструментальний ансамбль «Рапсодія», РБК та багато інших.
Гості фестивалю – музичний гурт «Гудацька Тайстра» та відома талановита виконавиця естрадних пісень Маріанна Сухолова, своїм запальним виконанням подарували незабутні приємні враження присутнім на фестивалі.
До участі у фестивалі залучені 13 сільських рад (Дубрівська, Кам’яницька, Невицька, Сторожницька, М.Добронська, Холмківська, Есенська, Соловківська, Оноківська, Ірлявська, Ратівецька, Коритнянська та Киблярська) та ЦРБ с.Тийглаш, які представили виставки виробів народних умільців ужгородщини. Діяла ярмарка з виробами сільськогосподарських продуктів та смаколиків з яблук, котрими пригощали всіх присутніх.
Завершився фестиваль феєричним запуском повітряних ліхтариків у вигляді яблук.