За рекомендацією ВООЗ дорослому не потрібна вакцинація від кору, якщо він вже отримав необхідні дві дози вакцини (чи хворів на кір).В дорослому віці людина сама повинна потурбуватися про захист свого здоров’я.

Зробити щеплення можна у сімейного лікаря.

Міністерством охорони здоров’я України з метою реагування на спалах кору та вжиття заходів щодо припинення поширеності на кір серед дорослого населення видано наказ МОЗ України від 26.06.2018 № 1216 № Про проведення обов'язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями», згідно якого проводиться:

- активна імунізація для профілактики кору дорослим у випадку контакту із хворим відповідно до Календаря профілактичних щеплень, використовуючи для цього залишки вакцин, закуплених за бюджетні кошти у попередніх роках;

- щеплення для профілактики кору за епідемічними показаннями серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, особовому складу МВС, СБУ, Національної поліції України, Прикордонної служби України, Державної служби охорони, а також студентів навчальних закладів без обмеження віку, використовуючи для цього залишки вакцин, закуплених за бюджетні кошти у попередніх роках.

Тому всім працівникам вище перерахованих структур в Ужгородському районі рекомендуємо звернутися до лікарів загальної практики сімейної медицини Ужгородського районного Центру ПМСД для проведення профілактичного щеплення від кору. Разом з цим повідомляємо, що імунізація від кору проводиться всім дітям до 17 років включно. Вакцина від кору у всіх амбулаторіях є в достатній кількості.

Відділ охорони здоров’я Ужгородської райдержадміністрації