Сьогодні, 22 червня відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації під головуванням голови РДА Еріки Кинєв. У роботі колегії також взяли участь заступник голови районної ради Степан Мацко, керівники структурних підрозділів державної адміністрації, голови виконавчих комітетів місцевих рад та інші.

Робота колегії розпочалася з хвилини мовчання в знак вшанування пам’яті жертв Війни в Україні.

На розгляд членів колегії було винесено одне питання: про стан функціонування галузі культури району. З даного питання доповідала начальник відділу культури Марія Котляр, яка зазначила, що робота закладів культури району спрямовувалась на реалізацію головної мети галузі та виконання пріоритетних завдань, серед яких - модернізація закладів культури, розвиток аматорської творчості, традиційного та сучасного мистецтва, підтримка талановитої молоді та обдарованих дітей, реалізація культурно-мистецьких та культурологічних заходів, залучення громадських ініціатив до участі в культурно-мистецьких проектах, зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, збереження та популяризації історико-культурної спадщини і розвиток міжнародної культурної діяльності.

За підсумками колегії прийнято відповідне рішення.

По завершенню колегії, присутні перейшли до розгляду питань порядку денного наради.

Присутні активно обговорювали питання про стан утримання дорожньо-мостового господарства на території району за підсумками зимового періоду 2017-2018 років та завдання з підготовки до його експлуатації в осінньо-зимовому періоді 2018-2019 років. Доповідачем з даного питання був Крупнік Вячеслав Ярославович - старший інспектор відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

Далі Маріанна Михайлишина – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації підвела підсумки 2017-2018 навчального року.

Про стан виконання Ратівецьким виконавчим комітетом місцевої ради Закону України „Про звернення громадян” інформувала Андрусь Тетяна Михайлівна.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Андріана Зизич розповіла про зміни в призначенні житлових субсидій.

На завершення начальник ЦНАПу Маріанна Микульця інформувала про стан організації роботи в центрі надання адміністративних послуг.

Підводячи підсумки наради очільник РДА Еріка Петрівна виразила сподівання на консолідовану співпрацю сільських голів у вирішенні важливих питань мешканців громади.

Довідково порядок призначення субсидій. Відтепер житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. По-друге, житлова субсидія не призначається, коли будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має транспортний засіб (крім мопеда), з дати випуску якого минуло менше п’яти років, тобто, дата випуску пізніше 01.05.2013 року. По-третє – якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є люди, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, і в цьому періоді взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи. Або якщо вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи. Залишилось обмеження, яке було і раніше, і стосується того, що будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послугу (одноразово) на суму, яка на дату купівлі, оплати, перевищує 50 тис. гривень. Однак, тут є нововведення – тепер субсидії не нараховуватимуть у випадку, коли людина отримала у спадок, дарування та деякі інші законні способи право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату набуття права власності перевищує 50 тис. гривень.

Залишилось обмеження й щодо заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Якщо заборгованість становила 340 гривень, то субсидія не призначалась. Тут також є нововведення – якщо структурні підрозділи соціального захисту отримають інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Андріана Василівна нагадала, що райдержадміністрації діє спеціальна комісія, як розглядає винятки у наданні субсидій. «Якщо людина перебуває у складних життєвих обставинах, які викликані хворобою, то такий випадок може розглядатись комісією і субсидія може надаватись як виняток (крім перевищення площі будинку та квартир).