За останні роки залишається високим і зберігає тенденцію до зростання рівень дитячої інвалідності. Зростає кількість дітей з різними порушеннями розвитку.

Негативними факторами, які впливають на формування відхилення у розвитку дітей, є фактори біологічного та соціально-психологічного характеру.

В Україні існує добре налагоджена система надання медичної допомоги дітям з порушеннями розвитку, яка включає в себе і широку мережу спеціалізованих клінік стаціонарного типу, і реабілітаційні програми, які постійно вдосконалюються.

Допомога дітям раннього віку з особливими потребами і їх сім’ям у всьому світі стала одним із пріоритетів діяльності системи охорони здоров’я, освіти та соціального захисту. На початку 60-х  років минулого століття у США та країнах західної Європи почався розвиток програм, які отримали назву раннього втручання.

На Україні послугу раннього втручання почали впроваджувати з 2001 року м. Харкові – Благодійний Фонд “Інститут раннього втручання”, втілюється дана програма в НРЦ “Джерело” (м. Львів), в м. Одесі – Центр раннього втручання при КУ "Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я", Закарпатська область - відділення раннього втручання на базі недержавної організації ЗОЦКР "Дорога життя".

Ця система послуг направлена на раннє виявлення, терапію наявних порушень, профілактику поглиблення розладів  функцій дитини з можливою її інвалідизацією, надання підтримки сім’ї для забезпечення її функціонування в найкращих для дитини та батьків умовах. Така допомога забезпечується мультидисціплінарною командою фахівців, яка включає наступних спеціалістів: лікар, психолог, логопед, корекційний педагог, фахівець з фізичної реабілітації, соціальний працівник.

Одним із основних принципів Раннього втручання є своєчасна підтримка сім’ї дитини з порушеннями розвитку.

Основні цільові групи дітей:

• Діти з наслідками внутрішньоутробного ураження мозку;
  • Діти, які перенесли родову травму нервової системи (в тому числі, з ДЦП);
  • Діти з розладами аутистичного спектру, поведінковими розладами;
  • Недоношені та народжені з малою вагою;
  • Діти з генетичними синдромами;
  • Діти з психо-соціальними відхиленнями.

Вікова група дітей від 0 до 4 років.

Перевірити розвиток вашої дитини можна за допомогою онлайн cкринінгу www.goo.gl/V3kfFq, або звернутися в Комунальний заклад «Ужгородська районна лікарня» за адресою м.Ужгород, вул.Минайська,71