Сьоогодні, 25 травня в райдержадміністрації відбулось засідання колегії та проведено нараду з головами виконавчих комітетів місцевих рад за участю керівництва райдержадміінстарції та районної ради, керівників структурних підрозділів РДА та установ району.

На порядок денний засідання колегії виносились три питання:

1. Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за І квартал 2018 року. Доповідала Ящищак Ольга Володимирівна – начальник фінансового управління райдержадміністрації

2. Про підсумки економічного і соціального розвитку району за І квартал 2018 року. Доповідала Москалюк Лілія Дмитрівна – начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації

3. Про стан підготовки організованого дозвілля та відпочинку школярів влітку 2018 року. Доповідала Михайлишина Маріанна Іванівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Заслухавши та обговоривши інформацію доповідачів членами колегії прийняті відповідні рішення.

Детально з матеріалами колегії можна ознайомитись в роздіді "Офіційні документи" підрозділ "Колегія РДА"

По завершенню колегії, присутні перейшли до розгляду питань порядку денного наради із головами виконавчих комітетів місцевих рад.

Про затвердження ставок місцевих податків і зборів органами місцевого самоврядування району на 2018 рік інформувала начальник фінансового управління РДА Ольга Ящищак. На 2018 рік по Ужгородському району ставки місцевих податків і зборів затверджено рішеннями органів місцевого самоврядування відповідно до вимог Податкового кодексу України. З метою залучення додаткових надходжень до місцевих бюджетів та забезпечення фінансування першочергових видатків рекомендовано провести відповідні заходи щодо внесення змін до рішень місцевих рад в частині збільшення розміру ставок місцевих податків і зборів.

Про основні положення пенсійного законодавства, відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за І квартал 2018 року та з питань легалізації заробітної плати роз’яснення надала начальник Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області Ганна Сухар. Наголосила на перевагах легальної зайнятості та необхідності дотримання законодавства про працю. Акцентувала увагу на залежності розміру пенсійних виплат від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено внески. Розповіла про умови виходу на пенсію, порядку перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам, умов зарахування страхового стажу.

На завершення наради начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Андріана Зизич розповіла присутнім про впровадження нового порядку призначення житлових субсидій, який почав діяти з 1 травня. Розповіла, зокрема, про те, що змінилося у подачі документів, і хто тепер має право на субсидії. Згідно нових правил деякі родини повинні наново подати заяви, а деякі їх взагалі не отримають. Субсидія надаватиметься саме тим сім’ям, які справді потребують державної підтримки у сплаті житлово-комунальних послуг. Водночас, буде відмовлено в наданні субсидій певній категорії субсидіантів, які насправді приховують власні статки і не потребують підтримки держави.

Новий порядок призначення та надання населенню субсидій розміщено на сайті РДА в розділі «Ужгородщина» підрозділ «Соціальний захист»

Під час виступів було чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.