На сьогоднішній день  в Україні запроваджується нова форма тимчасового влаштування дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях, — це виховання  дітей у патронатній сім’ї.

Патронат над дитиною – це  тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Термін перебування дитини у такій сім’ї становить від 3 до 6 місяців.

Патронатний вихователь — це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд та виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Патронатним батькам виплачується грошова винагорода  у розмірі п’яти  прожиткових мінімумів для працездатних осіб за надані послуги та два прожиткових мінімуми на утримання дитини.

Функціонування патронатних сімей допоможе зберегти за дитиною право виховуватися в рідній сім’ї та зробить процес вилучення для неї менш травматичним.

Ужгородський районний центр

соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді