16 грудня 2017 року в м. Ужгороді в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка» відбулося традиційне, ювілейне 20-е обласне свято «Словацький бетлегем 2017», яке, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією «Матіца Словенска» на Україні (голова – Й.Й. Гайніш).

У рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: «Кращий словацький бетлегем», «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові». Цьогоріч у святі взяло участь 14 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки та 2 колективи із Словаччини (загальна кількість –202учасники).

Ужгородський район представили такі колективи:

- в номінації «Кращий словацький бетлегем» - два колективи «Бетлегемці» з с.Анталовці Ужгородського району (керівник Володимир Вербовські);

- в номінації «Кращий колектив словацьких колядників» - народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв смт.Середнє Ужгородського району (керівник Софія Симочко);

- в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» - колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця Ужгородського району (керівник Беата Сливка).

За підсумками конкурсу у відповідних номінаціях двом бетлегемам з с. Анталовці було присуджено другі місця; перше місце було присуджено ансамблю «Словенка», перемогу також святкував колектив «Сторожницькі віншовники».

У програмі свята також брали участь гості – колективи «Брас-квінтет» (керівник Павол Гойдіч)  і «Флауто Кантабіле» (керівник Іванна Солянікова) з дитячої школи мистецтв м. Міхаловце (Словаччина).

Зі святом всіх присутніх тепло вітали: Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгороді - Мірослав Мойжіта, начальник управління національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації - Йосип Резеш, який також зачитав вітання від голови ОДА Геннадія Москаля, директор Дому Матіци Словенскої в м. Міхаловце (Словаччина) - Еміл Чурма, голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Україні - Йосип Гайніш.

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Україні Й.Й.Гайніш і майстерний ведучий конкурсної програми Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами Закарпатської обласної державної адміністрації, дипломами культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Україні і  подарунками від Закарпатської ОДА,  Дому Матіци Словенскої в м. Міхаловце та Матіци Словенскої на Україні. На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.