В Ужгородському районі виявлено 3 випадки захворювання на кір у жителів с. В.Добронь . Це діти ромської сім’ї, які не були вакциновані.

Проведено засідання оперативного штабу району, розібрані всі випадки захворювання на кір та вжито заходи щодо попередження ускладнення епідемічної ситуації з кору.

Звертаємо увагу на те, що кір - це вірусне захворювання, що передається повітряно- крапельним шляхом прикашлі, чханні, розмові та може викликати серйозні ускладнення. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина.

Крім того, цей вірус – дуже заразний (при спілкуванні з хворим імовірність захворітискладає майже90-100%) та летючий він миттю поширюється по всіх приміщеннях, де перебував хворий, а також може проникати через вентиляційну систему, щілини у дверях, вікнах, на інші поверхи будівлі.

Найефективнішим заходом профілактики та захисту від кору є імунопрофілактика! Вона здійснюється вакциною, яка формує надійний та тривалий імунітет у щеплених, а також попереджує розвиток ускладнень!

При появі перших ознак захворювання необхідно своєчасно звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста і не займатися самолікуванням!!! Адже швидка та точна діагностика запорука збереження Вашого здоров’я!