Відповідно  до ст.16  Закону України  «Про рекламу»,  постанови Кабінету Міністрів України від 05.12.2012 № 1135  «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів» (зі змінами), розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації   від 20.04.2016 № 188  «Про затвердження  Порядку надання  дозволів   на розміщення  зовнішньої  реклами поза межами населених пунктів Закарпатської області (далі Порядок),  враховуючи листи Закарпатської облдержадміністрації  від 18.07.2016 № 06-17/1995 та Служби автомобільних доріг у Закарпатській області від 19.07.2016  № 809 / 02-15 повідомляємо, що об’єкти зовнішньої реклами за межами населених пунктів  здійснюються за наявності дозволу, що видається облдержадміністрацію.

Оформлення видачі дозволу здійснюється департаментом житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської облдержадміністрації за встановленою формою, без залучення заявника у межах строку видачі дозволу.

Орган, який видає дозвіл на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг, не пізніше дня, наступного за днем одержання заяви від заявника, надсилає її копії у паперовому або електронному вигляді органам Укравтодору та Національної поліції та встановлює строк розгляду зазначених документів, але не менше трьох днів.

У разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках національного або місцевого значення  та в межах зон охорони цих пам’яток, історичних ареалів населених місць -  за участю органів виконавчої влади, визначених ч.5  ст.24 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Слід зауважити, що рекламні засоби розміщені з порушенням вимог Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, підлягають демонтажу. У зв’язку з цим у разі виявлення об’єктів зовнішньої реклами, що розташовані у смузі відведення автомобільних доріг та не відповідають вимогам чинного законодавства, рекомендуємо повідомляти Службу автомобільних доріг у Закарпатській області про необхідність їх демонтажу.

Прошу даний лист прийняти до відома та керівництва в роботі.