СКИНУТИ

     Вихідні на природі, особливо з вудочкою на ставку чи на березі річки - приємний та досить поширений відпочинок багатьох людей. Проте навіть на риболовлі нас може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто в районі водойм знаходяться повітряні лінії електропередач. З першими теплими днями любителі риболовлі міняють короткі зимні вудилища на довгі телескопічні вудки і вже з ним вирушають рибалити.

     Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водоймищ створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії, а дотик до дротів неминуче призведе до смертельної травми. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ліній електропередач, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд з ЛЕП. Внаслідок цього виникає небезпека електротравм з летальними наслідками. Подібні нещасні випадки стаються винятково через необачність, а часом і через елементарну безвідповідальність. 

     Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж», крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Згідно цих Правил визначено охоронні зони електричних мереж:

Напруга повітряних ліній електропередачі Охоронна зона, м
До 1 кВ 2
До 20кВ 10
35кВ 15
110кВ 20
150,220кВ 25
330,400,500 30

     У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється!

     Справа в тому, що відстань від натягнутих дротів повітряних високовольтних ліній до землі складає 7 метрів (в межах населених пунктів) та 6 метрів за їх межами у важкодоступних містах, тоді як довжина вудочок може сягати від 4 до 10 метрів, отож вони з лишком перевищують цю відстань. Тому людина навіть не підозрює, що добре розмахнувшись, дістати до повітряної лінії набагато простіше, ніж вона собі це уявляє.

     Не варто забувати і про те, що не обов’язково доторкатися до струмоведучих частин, щоб отримати смертельний удар. Завдяки високій різниці потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною до декількох десятків сантиметрів. А при підвищеній вологості повітря цей проміжок зменшується, і як наслідок, небезпека ураження електричним струмом зростає.

     При переміщеннях під ПЛ смертельно небезпечно підіймати вудилища, нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

    Якщо Ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність. Якщо Ваша дитина зібралась на риболовлю поясніть їй прості правила електробезпеки, небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщуються знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом.

    Також, смертельно небезпечною може бути риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди, та притягувати удар блискавки.

     «Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» - це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків.

ПАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх мешканців з проханням бути уважними на відпочинку під час риболовлі та дотримуватися простих правил:

- На риболовлі будьте уважними самі, та нагадуйте іншим рибалкам· про небезпеку поблизу ЛЕП!

- Уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під· проводами повітряних ліній електропередач!

- Дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів,· якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач!

Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх ближніх. 

На сьогоді в Україні почастішали випадки ураження електричним струмом сторонніх осіб на об'єктах енергетичних компаній. Переважна більшість - це підлітки та особи, які не мають постійного місця роботи. Причиною цього стає спроба крадіжки енергетичного обладнання з метою наживи, а також самовільне проникнення підлітків на об'єкти з метою «селфі». Через необізнаність і недостатність усвідомлення людьми небезпеки від ураження електричним струмом більшість таких випадків мають смертельні наслідки. До того ж з початком весни розпочався активний сезон рибалок. Недотримання безпечних відстаней до електричних об'єктів та риболовля у заборонених зонах під проводами ліній електропередавання становить смертельну небезпеку, як для тих хто ловить рибу, так і для осіб, які опиняються поруч з ними.

Також, з настанням весняного періоду актуальною стає проблема спалювання минулорічного сухостою, особливо при його розміщенні в охоронних зонах електричних мереж. Такі явища значно знижують надійність енергопостачання споживачів, можуть стати причиною пошкодження електричного обладнання та, як наслідок, причиною ураження людей електричним струмом.

Сьогодні частішають випадки ураження як дорослих, так і дітей електричним струмом. Таке відбувається через недбалість людей і недостатність усвідомлення небезпеки від ураження електричним струмом. Електрична напруга невидима для зору та сприйняття людиною, а отже небезпека не усвідомлюється до моменту ураження. Будьте дуже уважні, коли перебуваєте поблизу енергетичних об'єктів.

В нашій державі існують Правила охорони електричних мереж, якими крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Правилами визначено охоронні зони електричних мереж, перебування в яких становить потенційну загрозу для життєдіяльності людини. Тобто, наближення на визначену відстань до енергетичних об'єктів, або проведення в цих зонах будь-яких робіт або заходів, небезпечно для життя:

Напруга повітряних ліній електропередачі, кВ Охоронна зона, в метрах
до 1 кВ 2 м
до20кВ 10 м
35 кВ 15 м
110 кВ 20 м
150,220 кВ 25 м
330,400,500 кВ 30 м
750 кВ 40 м

Для запобігання нещасним випадкам дотримуйтесь таких правил;

•     Не заходьте на територію і в приміщення об'єктів електричних мереж.

•     Не відкривайте двері огороджень електроустановок і не проникайте за огорожі і бар'єри.

•     Не піднімайтесь на опори ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів.

•     Не запускайте поряд з лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, не кидайте на проводи будь-які сторонні предмети.

•     Не рибальте поблизу ліній електропередачі.

•     Не розпалюйте під лініями електропередачі вогнища, не складайте дрова, солому і інші легкозаймисті речі.

•     Не наближайтесь до обірваного проводу на відстань ближче ніж 8 метрів.

•     Не торкайтесь обірваних проводів.

•     Під час грози, якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте наближення до об'єктів електричних мереж.

•     Дотримуйтеся вимог попереджувальних знаків і плакатів, якими позначені місця небезпеки від ураження електричним струмом, заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

Не нехтуйте цими правилами!

Прості речі рятують життя. Бережіть себе!

У разі якщо ви помітили будь-які порушення із зазначених вище: обірвані або провислі проводи ліній електропередачі, відкриті двері або люки електроустановок, пошкоджені опори, негайно повідомте на гарячу лінію ПрАТ«Закарпаттяобленерго»: 0-800-501-620 (безкоштовно для стаціонарних і мобільних телефонів) з любого регіону області. Бажаємо вам лише гарних подій у житті!

З настанням пожежонебезпечного весняно- літнього періоду 2019 рокурізко збільшується кількість пожеж, про що свідчить статистика і щорічний аналіз виникнення пожеж.

Через часті випадки спалювання сухотрав’я зростає небезпека виникнення пожеж як в лісових масивах, так і безпосередньо поблизу ліній електропередач та електрообладнання.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ СПАЛЮВАННЯ СУХОТРАВ’Я, ЧАГАРНИКІВ ТА ВЛАШТУВАННЯ СМІТТЄЗВАЛИЩ ПОБЛИЗУ ОХОРОННИХ ЗОН ЛІНІЙ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ ТА БІЛЯ ТРАНСФОРМАТОРНИХ ПУНКТІВ, ЕЛЕКТРОПІДСТАНЦІЙ!

(«Правила охорони електричних мереж», пункт 8).

Охоронна зона електричних мереж встановлюється увздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони від крайніх проводів за умови невідхиленого положення, на відстань:
(для повітряних ліній напругою)

2 метрів - до 1 кВ

10 метрів - до 10 кВ

15 метрів - до 35 кВ

20 метрів - до 110 кВ

25 метрів - до 220 кВ.

Особи, винні у порушенні законодавства у сфері цивільного захисту, несуть відповідальність відповідно до закону ст. №140 КЦЗ.

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

Із приходом весни та підвищенням температури повітря, все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишки на відкритих територіях. На жаль, люди не замислюються про негативні наслідки власних дій.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту.

Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, інші – задихається від диму. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки, а також сонечка, туруни, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.

Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в т.ч. і в прилеглих лісових масивах. Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків. Часте спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою. Тож слід пам’ятати, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність

  • Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Тож, закликаємо громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Кожен такий підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Пожежа - неконтрольоване горіння, що розповсюджується у часі та просторі.

Ризик виникнення на території району тих чи інших надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру залишається високим. Більшість таких ситуацій це виникнення пожеж у приватному секторі, що завдає значних матеріальних збитків населенню району і є порушенням умов життєдіяльності.

Залежно від розмірів матеріальних збитків пожежі поділяються на особливо великі, великі та локальні. Проте наслідки пожеж не обмежуються лише матеріальними втратами. Найнебезпечнішими є соціальні наслідки, які пов'язані з загибеллю та травмуванням людей.

Щорічно на території Ужгородського району стається близько 210 пожеж та виникає 20-30 надзвичайних ситуацій різного характеру.

На сьогоднішній день на території Ужгородського району виникли 108 пожеж (проти 146 у 2017 році), спостерігається зменшення на -30,18%. Прямі матеріальні збитки від пожеж склали 3 млн.816 тис.368 грн., в попередньому році – 4 млн.318 тис.100 грн., зменшення на -13,14%, побічні збитки – 8 млн.811 тис.468 грн., 2017 рік – 9 млн.947 тис.224 грн., зменшення на -12,88%. На +500% збільшилася кількість загиблих на пожежах, 5 людей проти 1 за аналогічний період минулого року. Травмування осіб на пожежах зменшилася на -33%, 3 людей проти 4 за аналогічний період 2017 року.

Починаючи із 2018 року, Ужгородським міськрайонним відділом УДСНС України у Закарпатській області проводилися перевірки установ бюджетної сфери району (заклади освіти, культури, охорони здоров’я тощо) щодо дотримання вимог чинного законодавства із пожежної безпеки. За результатами було складено 152 адміністративні протоколи за ст.175 КУпАП та 4 протоколи за ст.188.16 КУпАП.

Забезпечення пожежної безпеки є невід’ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров’я людей, національного багатства, навколишнього природного середовища.

З цією метою райдержадміністрацією спільно із відповідними установами та організаціями вживаються відповідні заходи щодо забезпечення протипожежного захисту території Ужгородського району. Розроблені відповідні листівки, які роздані головам виконкомів Середнянської селищної, сільських рад, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності.

Дане питання неодноразово розглядається на засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де приймаються відповідні рішення для виконання. Так, 14.08.2018 на плановому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС, в черговий раз було розглянуто питання протипожежного захисту території Ужгородського району.

З метою підвищення рівня захисту населення і території району від надзвичайних ситуацій техногенного характеру, запобігання їх виникнення та реальної готовності до реагування на них райдержадміністрацією розроблена районна Програма підвищення спроможності та покращення надання послуг підрозділів управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Закарпатській області на 2018-2020 роки, яка спрямована на реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту, створення нормальних та безпечних умов життєдіяльності населення району, охорони національного багатства і навколишнього природного середовища.

Пожежна безпека на території району забезпечується шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.

Із залученням Ужгородського міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Закарпатській області проводиться відповідна роз’яснювальна робота серед населення району щодо забезпечення протипожежного захисту, протипожежної безпеки та бережливого ставлення до вогню.

Також, відповідно до Плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах та організаціях Ужгородського району, із залученням навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області проводяться спеціально - об’єктові навчання із пожежної безпеки.

Основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне і ретельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню.

З метою забезпечення реалізації заходів щодо профілактики виникнення і поширення інфекційних хвороб, у тому числі через харчові продукти, групових та індивідуальних харчових отруєнь, посилення контролю за додержанням юридичними і фізичними особами санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних та ветеринарних правил і норм, правил торгівлі та побутового обслуговування населення району проводяться заходи відповідно до розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації «Про запобігання ускладненню епідемічної ситуації».

В епідемічний сезон організовується щотижневий збір та проведення аналізу епідемічної ситуації, в межах повноважень забезпечується невідкладне реагування на всі випадки погіршення санітарно-епідемічної ситуації, виникнення інфекційних, масових неінфекційних захворювань, отруєнь серед населення.

З метою невідкладного реагування, належного та своєчасного обміну інформацією про виникнення і поширення інфекційних хвороб, у тому числі через харчові продукти, групових та індивідуальних харчових отруєнь, масових неінфекційних захворювань (отруєнь) Ужгородським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області спільно з Ужгородською міськрайонною філією ДУ «Закарпатський лабораторний центр МОЗ України» розроблений порядок взаємодії та визначено відповідальних фахівців. З метою додержання вимог санітарного законодавства, спільно з органами місцевої влади розроблені та затверджені плани комісійних перевірок об’єктів, що мають важливе соціальне значення, а саме: навчальних закладів, закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, об’єктів водопостачання, закладів громадського харчування, місць масового відпочинку населення району.

В літню пору зростає актуальність гострих кишкових інфекційних захворювань (ГКІ), які несуть значну небезпеку для здоров’я людини. В першу чергу це стосується сальмонельозу, дизентерії, холери, вірусного гепатиту «А», черевного тифу, паратифів та інших, які можуть викликати як поодинокі випадки так і спалахи захворювань.

З початку 2018 рокуУжгородським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області проведено 52 перевірки, із них 15 планових заходів державного контролю (нагляду) та 39 позапланових, у тому числі проведено обстеження: 5 дошкільних навчальних закладів, 29 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, 10 закладів по реалізації харчових продуктів. За результатами нагляду надано 34 пропозиції щодо усунення порушень санітарного законодавства. Кількість проведених обстежень щодо дотримання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку для дітей -32, у т.ч. у складі комісії – 30, із них у 22 виявлені порушення вимог санітарного законодавства. По факту виявлених порушень надіслана 1 інформація у правоохоронні органи.

Проводиться систематична просвітницька робота серед населення, зокрема з питань профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. До неї долучені медичні працівники різного фаху, в першу чергу лікарі-інфекціоністи, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, епідеміологи. Найбільша увага приділяється проведенню роз’яснювальної роботи серед населення району щодо необхідності дотримання індивідуальної та колективної гігієни, а також щодо дій постраждалих та їх оточуючих у випадках харчових отруєнь та спалаху гострих кишкових інфекцій.

Цивільний захист – функція держави, спрямована на захист населення територій та навколишнього середовища шляхом запобігання та реагування надзвичайних ситуацій природного, техногенного та соціального характеру.

10.08.2018,з метою реагування, запобігання виникненню надзвичайних (аварійних) ситуацій сектором цивільного захисту спільно із відділом інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, ДП «Ужгородське лісове господарство», Кам’яницькою сільською радою проведено комісійне обстеження щодо видалення аварійно-небезпечних дерев на території Кам’яницького лісництва. В ході обстеження встановлено, що дерева дійсно знаходяться в аварійному стані і підлягають видаленню, про що складено відповідний акт обстеження.

        

Ризик виникнення на території району тих чи інших надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру залишається високим. Більшість таких ситуацій це виникнення пожеж у приватному секторі, що завдає значних матеріальних збитків населенню району і є порушенням умов життєдіяльності.

Так, сектором цивільного захисту райдержадміністрації, з виїздом на місце проведено комісійне обстеження житлового будинку гр.Пап Д.Е., жительки с.Велика Добронь, покрівля житлового будинку якої постраждала внаслідок пожежі.

Для відновлення покрівлі житлового будинку, створення нормальних та безпечних умов життєдіяльності, розпорядженням голови райдержадміністрації гр.Пап Д.Е. надано грошову матеріальну допомогу.

На прийомі голови райдержадміністрації в с.Оноківці надійшло звернення гр.Кость Г.І., жительки с.Оноківці. Питання стосувалося підтоплення дворогосподарства. Причинами такої ситуації є відсутність або захаращеність кюветів та водовідвідних мереж на території Оноківської сільської ради та вулиці Шкільної взагалі.

Комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації неодноразово здійснювалися комісійні обстеження відповідної території. Оноківською сільською радою була відпрацьована проектно-кошторисна документація, яка на сьогодні потребує оновлення та значного фінансування.

З метою реагування, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, сектором цивільного захисту райдержадміністрації проведені, з виїздом на місце, робочі поїздки із комісійних обстежень фактів, викладених у зверненнях громадян, які надійшли до райдержадміністрації, а саме: Невицька, Великодобронська, Оноківська сільські ради.

Також, надано методичну допомогу щодо розробки відповідних документів із видалення аварійно-небезпечних дерев.

Спостереження і аналіз багаторічних досліджень свідчать, що територія Ужгородського району зазнає впливу багатьох видів небезпечних природних явищ, взаємодії цілого   ряду   природних   факторів   і   процесів геологічного та метеорологічного походження: сильні вітри, паводки, снігопади тощо. Найважливішими серед них є гідрометеорологічні, які відіграють домінуючу роль у створені умов для катастрофічних природних явищ, у тому числі паводків, що призводить до підтоплення дворогосподарств, житлових будинків, а це є порушенням умов життєдіяльності населення.

Одним із основних і пріоритетних завдань органів виконавчої влади тамісцевого самоврядування є координація комплексу робіт пов’язаних з попередженням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, підвищення рівня захисту населення і території району від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникнення та реальної готовності до реагування на них.

Так, на сьогодні виникла складна ситуація на території Дубрівської сільської ради. Упродовж десятиліть під час випадання значної кількості опадів мають місце підтоплення дворогосподарств, господарських споруд, сільськогосподарських угідь, які завдають значних матеріальних збитків багатьом жителям с.Дубрівка і як вже було сказано є порушенням умов життєдіяльності населення.

Однією із основних та складових причин такої ситуації є русло р.Веля, яка протікає по території Дубрівської сільської ради і яка внаслідок сезонних проливних дощів періодично виходить з берегів, утворюючи надзвичайну ситуацію природного характеру, створюючи тим самим непередбачувані наслідки.

Саме русло замулене та заросле чагарниковою рослинністю, що в свою чергу створює перешкоди для вільної течії річок і утворення значних підтоплень.

Дане питання є наболілим, упродовж попередніх років і на сьогоднішній день потребує оперативного реагування.

З цією метою райдержадміністрацією неодноразово проводилися наради та комісійні обстеження, про що складені відповідні акти. За кошти районного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію (ПКД): „Розчистка русла р.Веля та захист від підтоплення на території Дубрівської сільської ради”, яка пройшла експертний висновок.

Роботи, які передбачені ПКД, розділені на три етапи, два з яких виконуються на території Ужгородського району (Дубрівська сільська рада) і один – Мукачівський район (Зняцівська сільська рада), де райдержадміністрація звернулася листом до Мукачівської райдержадміністрації.

Зважаючи на актуальність та необхідність негайного вирішення зазначеної проблеми, з метою реагування, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного характеру, створення нормальних та безпечних умов життєдіяльності населення, охорони навколишнього природного середовища, захисту сільськогосподарських угідь, збільшення пропускної спроможності річок та безаварійного пропуску паводку на сьогодні райдержадміністрацією, з боку керівництва, розглядається питання та вживаються всі необхідні та відповідні заходи щодо фінансування та проведення відповідних робіт із розчистки русла р.Веля.