Самодіяльна творчість

Ужгородщина – яскрава перлина в чарівному і різнобарвному вінку народної творчості нашого краю. Наш район – багатонаціональний. У своїй роботі працівники культури і мистецтва використовують кращі традиції місцевого фольклору: закарпатського, словацького та угорського.

Проводяться бали: «Сюреті бал» (свято збору винограду), «Батьо бал» (винний бал), «Фашенгові бали» (народні гуляння перед Різдвяним постом).

Під час проведення культурно – мистецьких заходів оформляються виставки робіт майстрів народного мистецтва. Мелодію душі, відлуння маминої співанки можна побачити у доробках Марти Желізняк з с. Чабанівка, Єлизавети Йонаш з с. Соловка, Оксани Шелак з с. Дубрівка, Сніжанни Герцумс з с. Д.Поле та у багатьох цікавих митців, витвори яких відомі у нас в районі та за межами області, України.

Аматорські колективи демонструють своє мистецтво за кордоном. Вони підтримують дружні зв’язки з колективами Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі, Румунії, Сербії, Словенії, Білорусі. Цьогоріч колективи ужгородщини прийняли участь у заходах, що проводилися за кордоном:

- участь вокального ансамблю «Чічергов чайок» у Міжнародному фестивалі різників в м.Ойок (Угорщина);

- участь вокального ансамблю «Чологань» БК с.Тийглаш у Міжнародній зустрічі хорів в с.Лудош (Сербія);

- участь зразкового хореографічного колективу «Наша Файта» БК с.Сторожниця у фестивалі Токай у Європі» у м.Словенске Нове Место (Словаччина);

- участь колективів художньої самодіяльності БК с.Тийглаш у концерті до Дня Національної Єдності в м.Кішварда (Угорщина);

- участь зразкового хореографічного колективу «Наша Файта» БК с.Сторожниця у Міжнародному фестивалі «Прага – серце народів» у м.Прага (Чехія).

Остання зміна сторінки: 18-10-2019 15:33