ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ  З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

На території Закарпатської області із 00 годин 00 хвилин 11 квітня 2021 року скасовано «червоний рівень епідемічної ситуації  поширення коронавірусної хвороби COVID-19» відповідно до Державного протоколу комісії з питань ТЕБ та НС 10.04.2021 №18. У зв’язку з цим в Ужгородській районній державній адміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологіної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Заслухавши інформацію із питання порядку денного комісія вирішила, з метою запобігання поширенню короновірусної   хвороби СОVID-19        на території  Середнянської, Холмківської, Великоберезнянської, Ставненьскої, Тур’є-Реметівської територіальних громадах встановити, на території інших територіальних громад району рекомендувати, наступні додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи:

  • Масові заходи на території району проводити виключно за участю не більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території.
  • Діяльність ринків здійснювати виключно при одночасному  перебуванні відвідувачів ринку з розрахунку не більше однієї особи на  20 квадратних метрів площі території ринку (директорам (керуючим) ринків під час роботи забезпечити допуск працівників ринку, суб’єктів господарювання та їх працівників, які здійснюють торгівлю на ринках,  виключно за наявності вдягнутого респіратора або захисної маски, у тому числі виготовленої самостійно та проходження температурного скринінгу. На кожному вході до ринку необхідно: розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19. Організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками.  Обмеження контакту між працівниками та відвідувачами повинно здійснюватись шляхом організації обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання (1,5 метри). Допуск відвідувачів та перебування на території ринку дозволяється лише у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, так, щоб були покриті ніс та рот. На ринках повинно забезпечуватися проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця - в кінці кожного робочого дня. На прилеглій до ринку території повинна бути відсутня неконтрольована (стихійна) торгівля. Адміністрацією ринку повинно бути забезпечено постійне інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та про профілактику коронавірусної хвороби COVID-19. Адміністрацією ринку забезпечується контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID - 19 та оперативне усунення порушень).Директорам (керуючим) ринків, суб’єктам господарювання, які здійснюють відповідну торгівлю та задіяні у сфері обслуговування населення   під час роботи  запровадити не менше 2-х санітарних днів на тиждень для проведення повної дезінфекції та санітарної обробки.
  • Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
  • Діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, здійснювати виключно при одночасному перебуванні відвідувачів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 15 квадратних метрів площі зали обслуговування (до 500 кв.м.), 30 квадратних метрів площі зали обслуговування (більше 500 кв.м.). Суб’єктам господарювання, які здійснюють відповідну торгівлю (із урахуванням введених обмежень вимогами Постановою КМУ №1236) під час роботи забезпечити обов’язкове проведення температурного скринінгу усім працівникам, наявність інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19, місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Обмеження контакту між працівниками та відвідувачами повинно здійснюватися шляхом організації обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання (1,5 метри). Допуск відвідувачів та перебування у закладі дозволяється лише у респіраторі або захисній масці (у тому числі виготовленій самостійно), так, щоб були покриті ніс та рот.
  • Керівникам закладів загальної середньої освіти району під час роботи забезпечити неухильне виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного Державного санітарного лікаря України 22.08.2020 №50. Звернути особливу увагу на необхідність дотримання  вимог щодо діяльності спортивних залів (обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення; басейнів не більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп).
  • Заборонити розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування із наповненістю залів більше ніж на 60 відсотків.
  • Суб’єктів господарювання, підприємства, установи та організації району, незалежно від форм власності зобов’язати на вході до закладів, приміщень та будівель, у т.ч. місць проведення заходів, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, розмістити інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів.
  • Комунальному некомерційному підприємству "Перечинський районний центр превинної медико-санітарної допомоги", Тур’є-Реметівській територіальній громаді, керівництву Тур’є-Реметівського психоневрологічного інтернату Закарпатської обласної ради, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 вжити заходів щодо проведення всім підопічним та персоналу вищезазначеного закладу антигентестування. Відділенню №1 Ужгородського РУП ГУНП у Закарпатській області, у межах компетенції відповідно чинного законодавства вжити відповідних заходів контролю щодо проведення вищезазначеного.
  • Рекомендувати підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності на території району забезпечити на період дії карантину запровадження дистанційної роботи працівниками у т.ч. в режимі реального часу через Інтернет.
  •  З метою забезпечення проведення заходів з контролю за самоізоляцією в районі, відповідним установам та  організаціям  сфери охорони здоров’я, на території району забезпечити внесення до електронного сервісу «Вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг інформації стосовно осіб, які підлягають самоізоляції (пункти 7, 8  Постанови №1236):
  1. Лікуючими лікарями - про осіб, щодо яких є підозра на інфікування, або осіб, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації, про перелік осіб, які мали контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19;
  2. Працівниками закладів системи екстреної медичної допомоги - щодо передачі інформації про звернення осіб з підозрою на інфікування COVID-19;
  3. Працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю - стосовно осіб, які мали контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 та несуть ризик поширення хвороби.
  • Керівникам установ та підприємств сфери охорони здоров’я незалежно від форм власності, які знаходяться на території району забезпечити: неухильне дотримання санітарно-епідемічного законодавства, визначених карантинних вимог у закладах охорони здоров’я; безперервне надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для яких відтермінування медичної допомоги несе ризик для життя та здоров'я. Особливу увагу звернути на недопустимість скупчень, перебування відвідувачів без захисних масок тощо.

Остання зміна сторінки: 12-04-2021 16:39