Засідала комісія з питань ТЕБ та НС (Протокол)

Сьогодні, 19 жовтня, в райдержадміністрації відбулося  засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядок денний було винесено 3 питання:      

          І. Про   стан   поширення   на   території  району  коронавірусної  хвороби COVID-19.

         ІІ. Надання матеріальної допомоги громадянину,  житловий будинок якого постраждав внаслідок пожежі.

         ІІІ. Про погодження місця знешкодження вибухонебезпечних предметів.

З першого питання інформувала Шинкаренко Лариса Федорівна - головний лікар комунального некомерційного підприємства „Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради”. Показник захворюваності на COVID-19 у районі становить  1101,5,  що вище середнього по області  914,0 і середнього  по  Україні –753,9 (в 1,46 рази).  Загальний  показник   з   ОТГ   і   м.Чоп–1194,1 на 100 тисяч населення (в 1,6  рази вище середнього по Україні).

Також за останній  тиждень зареєстровано летальний випадок захворювання на COVID- 19.  Летальність у районі  з початку епідемії захворювання становить 1,7% (12 випадків).

За останній  тиждень (10.10.- 16.10.2020 року) в Ужгородському районі виявлено 72  лабораторно підтверджених випадків (ПЛР +)  захворювань COVID-19. Показник на 100 тисяч населення захворілих  за тиждень (інцидентність)  складає   112,3, що  в 9,5 рази вище нормативного (12 на 100 тисяч населення ).

Протягом  останнього тижня методом ПЛР обстежено  245 осіб, методом ІФА– 64 особи, показник на 100 тисяч населення–382,2 . Коефіцієнт  виявлення  випадків інфікування COVID-19  становить в районі  29,4 % (при допустимому не більше 11%).

Заслухавши інформацію із питання порядку денного, враховуючи стан епідеміологічної ситуації на території району, комісія вирішила:

  •  Запровадити на території району додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, зокрема:

- обмеження функціонування закладів (приміщень), які використовуються (здаються в оренду) для проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних тощо) заходів;

- обмеження проведення богослужінь у приміщеннях храмів, молитовних будинках, інших культових спорудах. Богослужіння проводити тільки на відкритому повітрі з дотриманням усіх протиепідемічних вимог;

- обмеження роботи закладів громадського харчування у закритих приміщеннях (на вході до місць проведення заходу, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, обов’язково розміщувати інформаційні матеріали зі зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів);

- обмеження роботи басейнів, із заповненням не більше 30 відсотків;

- проведення закладами охорони здоров’я  планових заходів з госпіталізації, крім:

- надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

- надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

- надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

- надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

- проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових  заходів  з  госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

  • Визнати таким, що втратив чинність пункт 3 протоколу засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації 16.09.2020 №20.
  • КНП „Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради” (Шинкаренко Л.Ф.) забезпечити належне функціонування мобільної бригади, для систематичного відбору біологічного матеріалу хворим, з метою проведення дослідження на COVID-19 методом ПЛР.
  • Ужгородському районному відділенню поліції, Ужгородському РУ ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області, у межах компетенції:

посилити  контроль за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки, особливо, які стосуються пасажирських перевезень у громадському транспорті та роботи розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього, продуктових ринках  згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641;

забезпечити належний контроль за дотриманням:

особами, які перебувають на самоізоляції, взятих зобов’язань щодо постійного перебування у визначеному ними місці самоізоляції, утримування від контакту з іншими особами,в тому числі з використанням електронного сервісу “Вдома” Єдиного державного веб-порталу;

вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України 02.06.2020 №34, на агропродовольчих ринках;

санітарного законодавства у частині організації протиепідемічних заходів у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на всіх об’єктах нагляду.

  • Ужгородській міськрайонній філії ДУ “Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України” (Пшеничний О.Г.) спільно з виконавчими комітетами Середнянської селищної, сільських рад здійснювати, на  території   району щоденний моніторинг епідемічної ситуації із захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19;
  • головам виконавчих комітетів Середнянської селищної, сільських рад забезпечити:

проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи  серед населення щодо дотримання (виконання)  протиепідемічних (карантинних) заходів у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, у тому числі дотримання суб’єктами господарювання усіх карантинних обмежень;

проведення карантинних та дезінфекційних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19;

посилення контролю  за дотриманням вимог протиепідемічних та карантинних заходів на відповідній території.

 Заслухавши інформацію із ІІ питання порядку денного, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, розглянувши звернення громадянина та беручи до уваги акт обстеження житлового будинку, комісія вирішила відмовити, громадянину у наданні матеріальної допомоги у зв’язку із відсутністю підтверджуючих документів про факт виникнення пожежі.

Також члени комісії розглянули ІІІ питання щодо погодження місця знешкодження вибухонебезпечних предметів. Зз метою реагування, запобігання виникненню надзвичайних (аварійних)  ситуацій, з урахуванням обговорення, комісія вирішила місцем для знешкодження вибухонебезпечних предметів погодити військовий полігон в с.Оріховиця Ужгородського району. При цьому Ужгородському міськрайонному відділу УДСНС України у Закарпатській області спільно із АРЗ СП УДСНС України у Закарпатській області  вживати заходів щодо знешкодження вибухонебезпечних предметів часів ВВВ на території району відповідно до чинного законодавства.

Протокол

Остання зміна сторінки: 19-10-2020 16:32