Відбулося засідання круглого столу «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».

Днями у Закарпатській ОДА відбулося засідання круглого столу «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».

У ньому взяли участь в.о. голови облдержадміністрації Мирослав Білецький, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Роман Молдавчук, регіональна координаторка вакцинальної кампанії від COVID-19 в області, заступник голови Ужгородської районної державної адміністрації Віталій Дупин, медики, представники органів місцевого самоврядування, волонтери та інші.

У своєму відеозверненні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що кожному з нас обирати: чи жити, чи важко хворіти, чи померти. У свою чергу МОЗ забезпечило українців вакцинами й організувало платформи, де можна отримати щеплення, – від розважального центру до наметів просто неба.

Вакцинація від ковіду стосується кожного, зауважив Голова Бюро ВООЗ в Україні Др.Ярно Хабіхт, адже для приборкання хвороби до кінця 2021 року треба вакцинувати 40% населення. Водночас в Україні лише 15% людей похилого віку вакцинувалися від ковіду.

В.о. голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький зазначив, що у Закарпатті працює широка мережа пунктів і центрів вакцинації. Медики імунізують у 15 відділеннях Укрпошти та на залізничному вокзалі в Ужгороді. На базі одного із приватних закладів в обласному центрі щеплення можна зробити кожного дня та цілодобово.

Закарпаття у свою чергу поділилося новим досвідом збільшення темпів вакцинації – створенням комунікативної групи та першими результатами її роботи. До складу групи увійшли регіональна координаторка вакцинальної кампанії від ковіду в області Вікторія Тимчик, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Роман Молдавчук та заступник голови Ужгородської РДА Віталій Дупин, району, де фіксують найвищий показник вакцинованого населення. Вони поїхали у найвіддаленіші райони області, де спостерігаються найнижчі показники імунізації.

Безпосереднє спілкування зі старостами громад, із місцевими жителями вже дало свій ефект. У тих громадах, де побувала група, показники вакцинації зросли на 30 %.

Віталій Дупин – заступник голови Ужгородської райдержадміністрації, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Ужгородському районі, учасник комунікативної групи щодо вакцинальної кампанії у Закарпатській області наголосив, що для того, щоб уберегти себе та своїх близьких, від COVID-19 необхідно вакцинуватись, тільки безпосереднє спілкування зі старостами громад, органами місцевого самоврядування, з місцевими підприємцями, директорами шкіл, керівниками релігійних організацій та іншими жителями громад дає позитивний результат.

На засіданні круглого столу також виступили регіональна координаторка вакцинальної кампанії від COVID-19 в області Вікторія Тимчик, директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Башкатова, Голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, Виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію» Тимофій Бадіков.

За підсумками круглого столу Тимофій Бадіков рекомендував скористатися досвідом інших областей і активніше долучати волонтерів, які зможуть активно комунікувати із закарпатцями, розповідати про безпеку вакцин, важливість та користь вакцинації, вузьких медичних спеціалістів, які огляди пацієнтів можуть розпочинати саме з розмови про вакцинацію, більше спілкуватися і ділитися досвідом з іншими західними областями, оскільки специфіка сусідніх регіонів багато в чому подібна.

Остання зміна сторінки: 01-11-2021 15:43