Відбулась нарада з питання забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом та підтримки малих групових будинків

Сьогодні, 1 липня  в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації Христина Мацко взяла участь в селекторній онлайн нараді проведеній обласною державною адміністрацією під головуванням заступника голови Петра Добромільського. Головним питанням порядку денного було обговорення механізмів і порядків використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. У ході наради було проаналізовано та уточнено нюанси використання субвенції відповідно до Постанови КМУ від 26 травня 2021 № 615. Придбання житла для дитячих будинків сімейного типу відбувається на умовах співфінансування за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством. При виділенні коштів на проєктні або будівельно-ремонтні роботи перевага надаватиметься завершенню розпочатих раніше об’єктів. Новацією у наданні житла сиротам або особам, позбавленим батьківського піклування, є зміна вікових меж. Місцеві комісії повинні оперативно визначити, куди спрямувати кошти субвенції: чи на купівлю житла, чи будівництво. Також сформувати списки осіб, які перебувають на квартирних обліках за віком. До кінця липня обласні комісії мають визначитися, куди спрямують кошти субвенції.

Субвенцію можна  спрямувати на:

-нове будівництво, продовження та завершення розпочатих у попередніх періодах будівництв і ремонтів для малих групових будинків та дитячих будинків сімейного типу;

-придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

-рецензування звітів про оцінку житла;

-розробку проєктної документації  на нове будівництво для розміщення МГБ, -капітальний ремонт/реконструкцію житла для ДБСТ;

-виплату грошової компенсації для осіб;

-підтримку малих групових будинків;

-придбання житла, зокрема й за рахунок грошової компенсації, на умовах співфінансування;

-перебування осіб на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов на момент   досягнення 23-річного віку;

-здійснення видатків, пов’язаних із утриманням МГБ за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Остання зміна сторінки: 01-07-2021 14:52