Відбулась нарада щодо заходів запобігання коронавірусу в районі

Ситуація у світі з поширенням та боротьбою з коронавірусною інфекцією 2019-nCoV залишається напруженою, в тому числі в Україні вже підтверджено декілька випадків захворювання. Враховуючи близкість Ужгородського району до країн Європи, де хвороба прогресує, зволікати не має часу, необхідно реагувати та здійснювати відповідні заходи, оскільки поширення вірусної інфекції може коштувати життя людей.На місцях усі повинні бути готові сприяти попередженню вірусу та надавати необхідну медичну допомогу хворим.

Саме тому, 16 березня в райдержадміністрації відбулась розширена нарада щодо попередження та здійснення відповідних профілактичних заходів запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території Ужгородського району. У роботі цієї наради взяли участь голова райдержадміністрації Вячеслав Дворський, голова районної ради Руслан Чорнак, заступник голови медичної комісії Андрій Кушнірук, заступник голови РДА Христина Мацко, головний лікар районної лікарні Олег Голуб.

За результатами проведеної наради прийнято спільне розпорядження голів райдержадміністрації та районної ради щодо посилення протиепідемічних заходів та введення додаткових обмежень.

Зокрема, Середнянському селищному та сільським головам, підприємствам, установам та організаціям району:

- запровадити карантин в усіх закладах, розміщених на території селищної, сільських рад району;

- заборонити проведення усіх масових заходів;

- розглянути питання щодо закриття закладів громадського харчування;

-  переглянути режим роботи громадського транспорту, які здійснюють маршрутні перевезення пасажирів;

- розмістити у населених пунктах оголошення з висвітленням контактних телефонів сімейних лікарів;

- сприяти у роботі амбулаторій сімейного типу та ФАПів;

- забезпечити, при необхідності, виділення коштів для придбання засобів дезінфекції та засобів індивідуального захисту для виконання заходів загрози виникнення або поширення COVID-19;

- проводити масово-роз’яснювальну роботу серед населення;

- направити усі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.

КНП «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» та Ужгородському районному територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг):

-  обмежити відвідування хворих у стаціонарних відділеннях закладів охорони здоров’я та осіб, що перебувають у закладах сфери соціального захисту;

- ввести в закладах охорони здоров’я та у закладах сфери соціального захисту посилений протиепідемічний режим;

- забезпечити проведення заходів із дотримання санітарно-гігієнічних вимог та режиму вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції;

- забезпечити роботу сімейних лікарів у посиленому штатному режимі для надання невідкладної медичної допомоги.

У разі звернення особи з підозрою коронавірус, медики мають чіткий алгоритм дій.

Крім того, за результатми обговорення питання щодо своєчасного запобігання вірусної інфекції в районі винайдено кошти для придбання 200 експрес-тестів на виявлення вірусу COVID-19.

Вкотре наголошуємо про необхідність дотримуватись рекомендацій профілактичних заходів з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції.

При виявлені підвищеної температуру тіла, кашлю та ускладненого дихання, якнайшвидше звернутися до сімейного лікаря.

Остання зміна сторінки: 16-03-2020 15:15