Вакцинацію проти поліомієліту в умовах війни обговорили у Закарпатській ОВА

Відбулася зустріч заступника міністра охорони здоров'я - головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, координатора на реагування спалаху поліомієліту в Україні Реймонда Данколі, фахівців ВООЗ в Україні з представниками системи охорони здоров’я Закарпаття, спеціалістами з комунікації, а також заступником начальника Ужгородської РВА Віталієм Дупиним.

Присутні обговорили вакцинацію проти поліомієліту в умовах війни та пошук нових дієвих механізмів протидії поліо.

Ігор Кузін звернув увагу на те, що спалах поліомієліту – надзвичайна ситуація міжнародного масштабу. Увесь світ зараз викорінює поліомієліт. Кожен новий випадок, поява нових осередків – це ризик поширення небезпечного захворювання на міжнародному рівні.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний підкреслив, що одними з найпоширеніших причин відсутності планових або повторних щеплень у дітей є релігійні вподобання батьків, недостатня обізнаність, масова трудова міграція та інші. У центрі уваги обговорення, зокрема, й робота з вимушеними переселенцями, представниками ромської національності та підготовка до початку нового навчального року.

Про епідемічну ситуацію в регіоні протягом 2019-2022 рр. розповіла головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик. Також вона розповіла про процес імунізації у місцях тимчасового розміщення переселенців: фахівці визначають вакцинальний статус особи і виконують щеплення відповідно до графіка.

„Надзвичайно важливо захистити дітей від поліомієліту, адже лікування цієї хвороби не існує. А важкі наслідки, такі як параліч, залишаються на все життя. Наша спільна мета — зробити так, щоб жодна дитина не стикнулася з поліо та іншими хворобами, які можуть попередити вакцини”, – зазначив Віталій Дупин.

З метою активізації кампанії з імунізації проти поліомієліту та інших інфекційних захворювань у громади Закарпаття виїжджає спеціальна комунікативна група спільно з представниками ЮНІСЕФ. Такий механізм є вдалим прикладом для інших регіонів України. В області також планують проводити комунікаційні кампанії, зокрема й за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Остання зміна сторінки: 15-07-2022 15:50