В Ужгородській райдержадміністрації відбулась селекторна нарада з питання щодо вакцинації працівників освіти Ужгородського району

26 травня, під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Віталія Дупина відбулася селекторна нарада в режимі відеоконференцзв’язку за участю заступника директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації Ольги Чемет, завідувачки відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторії Тимчик, керівників  управлінь і відділів освіти місцевих рад територіальних громад та директорів закладів загальної середньої освіти  з питання щодо вакцинації працівників освіти проти коронавірусної хвороби COVID-19 в Ужгородському районі. Загалом у нараді прийняло участь 75 учасників. Вікторія Василівна коротко доповіла про ситуацію кампанії вакцинації в освіті Ужгородського району. Повідомила, що відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 працівники сфери освіти є пріоритетною групою захисту. Освітян, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році, за їхнім бажанням, щеплюють вакциною, які вже завезені в Україну CoronaVac проти COVID-19,  AstraZeneca та інші. Вакцинація інших працівників сфери освіти розпочнеться після отримання регіонами нової партії вакцини Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech. Вакцина Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech призначена для цієї групи пріоритетної імунізації від  COVID-19 за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України. Найближчим часом Україна очікує вакцину Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech. На сьогоднішній день Міністерством освіти і науки України сформовано алгоритм запису на вакцинацію освітян від  COVID-19. Це працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які  звертаються до керівників закладів освіти, а вони в свою чергу формують і направляють списки охочих вакцинуватися до органів управління освітою місцевих рад, комунікуючи з керівниками та сімейними лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги району, згідно запланованих графіків. Працівників освіти, які залучені до проведення ЗНО, вакцинують організовано мобільними бригадами з імунізації. За планування графіку виїздів мобільних бригад відповідають регіональні координатори з вакцинації. Вони повідомляють керівникам закладів освіти дату та час приїзду мобільної бригади до закладу освіти для вакцинації колективу. В області працює 14 спеціально научених мобільних бригад.  Під час вакцинувальної сесії в закладі має бути виділено щонайменше два приміщення – це маніпуляційна та кімната для нагляду за пацієнтом після здійснення щеплення, а також доступ до інтернету. Кожний з учасників наради мали змогу озвучити проблемні питання та задати запитання, які стосувались кампанії вакцинації та вакцинувальних сесій, на які їм було надано кваліфіковану і вичерпну відповідь. На завершення, Віталій Дупин подякував всім за активну участь у нараді.

Остання зміна сторінки: 26-05-2021 16:01