В Коритнянській школі відбулось обговорення ситуації щодо менінгококової інфекції

Сьогодні, за ініціативи голови райдержадміністрації Вячеслава Дворського у Коритнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч з батьківським активом та педагогічним колективом навчальних закладів сіл Коритняни та Часлівці щодо роз’яснення ситуації та вжиття подальших кроків з метою недопущення росту захворювань на менінгококову інфекцію серед дітей та населення.

Участь у зустрічі та обговоренні ситуації, що виникла, взяли голова райдержадміністрації,  перший заступник голови райдержадміністрації, начальник відділу освіти райдержадміністрації, завідувач Чопською районною лабораторією відділення Ужгородської міськрайонної філії державної установи „Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, головний лікар КНП „Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради”, завідувач сектору цивільного захисту райдержадміністрації, Коритнянський сільський голова, депутат районної ради Цебер Роланд та інші небайдужі жителі сіл.

Вячеслав Миколайович поінформував присутніх, що у зв’язку з відсутністю злагодженої та комунікативної роботи між окремими установами району про ситуацію щодо виявлення менінгокової інфекції в учнів школи дізнався лише 10 березня, після чого прийняв нагальні міри провести термінове засідання протиепідемічної комісії райдержадміністрації. На якій розглядалося питання про вжиття заходів щодо недопущення росту захворювань на менінгококову інфекцію серед населення, та ініційовано зустріч з батьківським та педагогічним колективом для зняття соціальної напруги та відпрацювання спільних дій щодо убезпечення поширення інфекційного захворювання.

Слово надали директору Коритятнської школи, який зазначив що перший випадок захворюваності був виявлений 03 березня, після чого дирекцією школи було прийнято наказ про проведення комплексу протиепідемічних заходів.

Працівниками лабораторного центру проведені бактеріологічні обстеження підлягаючих контактних за місцем  навчання і проживання. У зв’язку з  тісним спілкуванням учнів школи в закритих приміщеннях на сьогоднішній день в навчальному закладі виявили 7 носіїв даної хвороби.

Було заслухано на зборах і думку батьківського активу та педагогів школи, які висловили побоювання щодо поширення інфекційної хвороби.

Головний лікар районної лікарні наголосив, що ситуація щодо поширення захворювання під контролем. Для зниження поширення  менінгококової інфекції потрібно дотримуватися правил загальної гігієни. Оскільки збудник нестійкий у зовнішньому середовищі, актуальними є режими провітрювання, вологого прибирання з застосуванням миючих, дезинфікуючих засобів, використання бактерицидних ламп для знезараження повітря. При появі перших ознак захворюваності необхідно своєчасно звертатися до фахівців.

Голова райдержадміністрації зазначив, що турбота про здоров’я дітей є одним із найважливіших завдань, яке сьогодні стоїть перед владою, тому дав доручення:

• організувати  консультативний огляд дітей та жителів села кваліфікованими лікарями у місцевій амбулаторії;
  • забезпечити належну кількість доз безкоштовних вакцин для проведення щеплень;
  • провести повну дезінфекцію приміщень навчальних закладів населених пунктів, із залученням відповідних органів.

Остання зміна сторінки: 12-03-2020 16:09