Протягом нелегкого для всієї країни року фахівці галузі зуміли надати необхідну допомогу і підтримку місцевим мешканцям вразливих категорій та вимушено переміщеним особам, наголосив заступник голови ОВА Петро Добромільський.
«Дякую всім за ту роботу, яку ви з перших днів повномасштабної війни і до сьогодні виконуєте на місцях. Керівництво держави ставить перед нами завдання вивести сферу соціальних послуг на якісно новий рівень та охопити належною допомогою все населення», – зауважив заступник очільника області.
Також Петро Добромільський зазначив, що в регіоні налагоджений механізм взаємодії з благодійними організаціями, міжнародними партнерами і донорами, які надають фінансову, гуманітарну та інші види допомоги. Зокрема, завдяки і цій співпраці всі заклади соціального захисту населення повністю забезпечені генераторами, харчовими продуктами та засобами гігієни.
Своєю чергою директор профільного департаменту ОВА Віктор Мацола підкреслив, що безпосередньо завдяки роботі соцпрацівників в області вдається успішно реалізовувати програми, спрямовані на соціальний захист сімей з дітьми, малозабезпечених родин, осіб з інвалідністю, інших вразливих груп. Так, у 2022 році різними видами державної допомоги на суму понад 3 млрд грн скористалися 101 668 сімей.
Особливу увагу приділяли й вимушеним переселенцям. Загалом у Закарпатській області протягом минулого року офіційно зареєструвалися понад 155 тис. вимушено переміщених осіб. На підтримку громадян спрямували понад 1,8 млрд грн з державного та 179 млн грн з обласного бюджетів, також вдалося залучити 100 млн доларів від закордонних партнерів.
За Регіональною програмою «Турбота» забезпечили безоплатне харчування вимушених переселенців у місцях їх компактного проживання та надання краянам компенсацій у розмірі 4 тис. грн за прихисток ВПО. За фінансової підтримки благодійних і міжнародних організацій та за кошти місцевих бюджетів створили 3 000 місць для проживання евакуйованих українців, а у 2023 році цю кількість планують збільшити вдвічі.
«Минулого року в регіоні провели велику роботу, ще багато завдань і викликів попереду. Разом працюємо і дбаємо про наших людей. Тому пріоритети незмінні – посилення захисту й підтримки кожного, хто цього потребує. У центрі уваги також збільшення кількості соцпрацівників у громадах та підвищення престижу й статусу самої професії», – зазначив заступник голови ОВА Петро Добромільський.
Також до обговорення результатів за рік та перспектив роботи органів соціальної сфери Закарпаття долучилося керівництво обласної ради, підрозділів районних військових адміністрацій, територіальних громад, дотичних служб, комунальних закладів та інші фахівці.
Остання зміна сторінки: 27-03-2023 10:58