Комплексне дослідження процесів публічних закупівель в умовах воєнного стану, проведене НАЗК, виявило низку корупційних ризиків.

Це питання набуло особливої актуальності через вимоги українського суспільства продовжувати антикорупційні реформи навіть в умовах війни. Крім того, без розв’язання цієї проблеми неможливою є подальша європейська та євроатлантична інтеграція України.

В процесі дослідження було виявлено низку корупційних ризиків, зокрема:
- можливість подання тендерних пропозицій за завищеними цінами;
- зловживання через електронний каталог;
- надання переваг необхідному учаснику;
- зловживання через укладення прямих договорів;
- неможливість оскарження дій замовників в ході спрощених процедур закупівель тощо.

Експерти НАЗК, грунтуючись на висновках своїх досліджень, надали рекомендації щодо мінімізації та усунення корупціогених факторів. Передусім вони стосуються необхідності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022.

НАЗК наголошує, що повернення до загальних засад здійснення закупівель є найпродуктивнішим шляхом захисту інтересів держави й народу України від потенційних корупційних ризиків.

Нагадаємо, в жовтні минулого року у відповідь на загрози, створені повномасштабним вторгненням рф і з метою уникнення розголосу інформації, яка належить до питань національної безпеки, в Україні було зменшено прозорість закупівель і послаблено обмеження щодо їх підзвітності.

Детальніше

Остання зміна сторінки: 30-06-2023 08:43