Інформація щодо підприємств-боржників Ужгородського району, які мають заборгованість із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Верховна Рада України констатує, що несвоєчасність виплати заробітної плати залишається на сьогодні однією із найгостріших соціальних проблем в Україні.

Згідно зі статтею 94 КЗпП заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Таким чином, заборгованість із виплати заробітної плати — це сума своєчасно невиплаченої заробітної плати всім категоріям працівників, а саме: штатним працівникам, особам, які не перебувають в обліковому складі підприємства — сумісникам і працюючим за договорами, а також звільненим працівникам. Заборгованою вважається сума, яка включає всі нарахування в грошовій і натуральній формі з фонду оплати праці, за винятком обов’язкових утримань (податок із доходів фізичних осіб та суми єдиного внеску працівників на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), строк виплати якої минув до кінця місяця, у якому вона повинна бути виплачена.

Органами державної влади та правоохоронними органами своєчасно вживаються всі можливі заходи із погашення заборгованості із виплати заробітної плати боржниками-підприємствами, але, на жаль, внаслідок впливу низки об'єктивних і суб'єктивних чинників вказана ситуація ще знаходиться на стадії вирішення.

В Ужгородському районі станом на 01.09.2021 року заборгованість із виплати заробітної плати ще наявна на трьох підприємствах: ДП „Агропромислова фірма „Леанка” – 366,8 тис. грн (вимушений простій підприємства); Великоберезнянському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 357,7 тис. грн (ліквідація установи, відсутність джерел фінансування) та на ДП „Закарпатський науково – дослідний та проектний інститут землеустрою” - 126,4 тис. грн (у зв’язку із ліквідацією підприємства).

Тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат від 31.08.2021 року, з метою пришвидшення вирішення ситуації, що склалася, було вирішено розробити та  затвердити підприємствам-боржникам графіки погашення заборгованості із заробітної плати.

Таким чином, графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати по Великоберезнянському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та на ДП „Закарпатський науково – дослідний та проектний інститут землеустрою” буде розроблено та затверджено за наявності фінансування з місцевого або обласного бюджету.

Графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати по ДП „Агропромислова фірма „Леанка” наразі розроблений та затверджений керівником підприємства.

Остання зміна сторінки: 13-09-2021 14:31