До відома та врахування в роботі міським, селищним та сільським радам територіальних громад

Райдержадміністрація інформує щодо участі старости відповідної сільської, селищної, міської ради у наданні адміністративних послуг та виконання ним завдань адміністратора, пов’язаних із наданням адміністративних послуг.

Відповідно до абзацу другого пункту 1, підпункту 9і – 11 пункту 4 Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 року № 856, Мінцифри є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері надання електронних та адміністративних послуг, яке відповідно до покладених на нього завдань сприяє розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг, формує пропозиції щодо надання державної підтримки (у тому числі фінансової) такому розвитку; координує діяльність органів, що утворили центри надання адміністративних послуг, з питань підвищення рівня якості надання електронних та адміністративних послуг, розвитку електронної інформаційної взаємодії таких центрів із суб’єктами надання адміністративних послуг, розширення функцій центрів та переліку послуг, які надаються через них; здійснює моніторинг якості, надання електронних та адміністративних послуг.

З метою виконання покладених на Міністерство завдань зазначаємо, що 14 липня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та доповнено новою статтею 54¹. Частиною 5 пункта 4  статті 54¹ визначено, що староста сприяє жителям відповідного старостинського округу у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, а також у поданні відповідних документів до зазначених органів; за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради надає адміністративні послуги та/або виконує окремі завдання адміністратора центру надання адміністративних послуг (у разі утворення такого центру).

Відповідні зміни також внесено до частини шостої статті 13 Закону України «Про адміністративні послуги», якими встановлено, що за рішенням органу), який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, надання адміністративних послуг та/або виконання окремих завдань адміністратора, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може здійснюватися старостою.

У зв’язку з цим звертаємо увагу на доцільність участі старости у наданні адміністративних послуг та виконанні ним завдань адміністратора, пов’язаних із надання адміністративних послуг.

Також з метою з метою належної організації надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг рекомендує старостам брати участь в навчальних заходах, які можуть проводитись за участю суб’єкта надання адміністративних послуг.

Крім того, Мінцифри рекомендує пройти онлайн-курси розроблені в рамках реалізації напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою», що фінансується ЄС та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією:

«Навички фахівця сучасного ЦІІАП» (про функціонування різних моделей ЦНАП, особливості надання та інтеграції ключових груп послуг, можливості електронного надання послуг, питання організації роботи ЦНАП, методи отримання зворотного зв’язку та моніторингу діяльності ЦНАП), доступний за посиланням:

«Як надавати адміністративні послуги» (про алгоритми надання груп адміністративних послуг, які мають бути інтегровані у ЦНАП), доступний за посиланням:

Остання зміна сторінки: 18-08-2021 15:17