Звернення до громадян щодо заборони спалювання сухої трави!

Із початком весни пожежі, пов’язані з випалюванням листя, та сухої трави стають справжнім лихом. Спалювання сухої рослинності завдає великої шкоди довкіллю.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Сукупна дія диму від пожеж на природних територіях на здоров'я людей дуже велика. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, дія диму від таких пожеж викликає цілий спектр різних захворювань, у тому числі органів дихання, серцево-судинної системи, а також ріст дитячої смертності.

При пожежі знищуються всі корисні мікроорганізми, які знаходяться в поверхневому шарі грунту і сприяють утворенню гумусу. Тому, спалюючи суху траву ви тим самим знищуєте родючий шар грунту. Крім того, при пожежі вогнем знищуються гнізда птахів, таких як: польовий і лісовий жайворонки, чайка, очеретяна і звичайна вівсянки, крижень, очеретянка тощо. Також знищуються тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні.  Під час пожеж гине багато комах, їх личинки і лялечки, а також сонечка, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Те, що для людей суха непотрібна трава, для інших живих істот – житло, притулок, їжа, будівельний матеріал для житла.

Шановні громадяни дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих! Бережіть природу – відмовтеся від практики спалювання сухої трави! Пам’ятайте, природа потребує вашого захисту і бережливого ставлення до неї!

 

Майстер виробничого навчання Ужгородських територіальних курсів Волошин В.Г.

Остання зміна сторінки: 26-03-2021 15:56