Open Data Day 2024. Презентували візію розвитку відкритих даних в Україні

Відкриті дані — основа для ефективної та прозорої роботи держави. Навіть під час війни Україна продовжує розвивати сферу та посіла 3-тє місце в Європі в рейтингу Open Data Maturity за рівнем зрілості відкритих даних.

Щоб не тільки зберегти темпи розвитку сфери, а й досягти ще кращих результатів, розробили та презентували стратегію розвитку відкритих даних на найближчі роки на заході Open Data Day 2024. Серед основних завдань:

✅ затвердити національну стратегію розвитку сфери відкритих даних

✅ внести зміни в законодавство про стандартизацію даних, затвердити набори даних високої цінності

✅ адаптувати українське законодавство до європейського

✅ в координації із силовим блоком та Офісом омбудсмена знайти оптимальні рішення оприлюднення даних

✅ відновити доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, податкової звітності

✅ відкрити Реєстр пошкодженого та знищеного майна

✅ створити екосистему освіти у сфері відкритих даних

✅ оновити архітектуру та функціонал національного порталу відкритих даних

До 2026 року плануємо додати близько 100 нових обовʼязкових до оприлюднення наборів даних, провести навчання для держслужбовців, журналістів, студентів та надати грантову підтримку 15 сервісам на основі відкритих даних.

Окрім цього, на заході виступили експерти державного, бізнесового, громадського, медійного секторів та силового блоку, які обговорили тенденції, рішення та напрями розвитку відкритих даних в Україні.

Дивіться запис трансляції за посиланням: http://surl.li/ritog.

Захід організовано Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS». Партнер заходу — Фонд Східна Європа.

Остання зміна сторінки: 09-03-2024 00:17