На Закарпатті, як і в цілому по Україні набирає обертів мала приватизація.
Фондом Державного майна України запроваджуються безпрецедентні приватизаційні інструменти: прозорість усіх процесів приватизації та відкритість до інвестора отримали визнання учасників ринку і приносять відповідні результати. результати, якими можна пишатися. Розроблено і комплексні законодавчі зміни, покликані спростити і пришвидшити процеси залучення інвестицій через приватизацію, прийняття яких надасть поштовх до оздоровленню економіки країни, створення додаткових робочих місць .
Перед органами приватизації постали нові амбітні завдання, основними з яких є: розгорнення великої приватизації на засадах відкритості та прозорості, активізація малої приватизації, перезапуск ринку орендних відносин державного майна в електронному вигляді через систему «Прозорро», підвищення ефективності та прозорості управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері управління Фонду, за кращими міжнародними практиками та стандартами.
На виконання цих завдань Управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області зосередило свої зусилля та вживає відповідних заходів для забезпечення сталого розвитку економіки області , покращення умов ведення бізнесу та повернення довіри інвесторів до України.
На сьогодні в процесі продажу перебувають такі об’єкти:
Об'єкт приватизації |
Стартова ціна, грн.(без ПДВ) |
Вид аукціону |
Посилання |
Вбудоване приміщення заглибленого складу № 2 загальною площею 756,8 кв.м. за адресою: Закарпатська обл., м.Ужгород, вул.. Болгарська,3 |
200 430,00 |
голландський |
|
Об’єкт незавершеного будівництва – ливневий колектор за адресою : Закарпатська обл., Ужгородський р-н,с.Розівка, вул.. Трудова,2б |
7 052 766,00 |
англійський |
|
Нежитлова будівля контори за адресою : Закарпатська область м. Берегово, пр. Геологів, 31б |
2599,91 |
англійський |
7 простих кроків, щоб взяти участь у аукціоні та стати власником об’єкту малої приватизації:
1. Ознайомитись зі списком об’єктів, перейти за посиланням, https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.
2. Натиснути взяти участь у аукціоні.
3.Вивчити інформацію про об’єкт та про умови продажу.
4. Зареєструватись на будь-якому з десятків підключених до системи майданчиків – інформація про торги ідентична на всіх майданчиках.
5. Подати заяву на участь в аукціоні через особистий кабінет на майданчику:
– Завантажити необхідні документи, зазначені в вимогах до учасників.
– Сплатити гарантійний та реєстраційні внески.
– Подати цінову пропозицію на торги.
6. Взяти участь в аукціоні та перемогти.
7. Пройти кваліфікацію:
– До завершення торгів організатор не взаємодіє з покупцем і не знає хто бере участь в аукціоні.
– Перевірка документів учасника відбувається після проведення аукціону.
– Надати додаткові документи організатору (за потреби) для підтвердження статусу переможця.
– Підписати протокол аукціону.
- Укласти договір купівлі-продажу, оплатити вартість активу і ви – новий власник об’єкту.
Законом передбачається модель з трьох аукціонів, що йдуть один за одним, тільки якщо попередній не відбувся, тобто не було навіть 1 заяви на участь.
- Англійській аукціон на підвищення ціни. Стартова ціна – 100%.
- Англійській аукціон на підвищення ціни. Стартова ціна – 50% (від початкової).
- Голландський аукціон на зниження ціни. Стартова ціна – 50% (від початкової).
Англійський аукціон – це типовий аукціон на підвищення ціни. Англійський аукціон системи ProZorro.Продажі складається з 3 раундів, де в кожного учасника є можливість підвищити свою попередню ставку, на прийняття рішення учаснику відводиться 3 хвилини. Особливістю аукціону є те, що учасник, який поставив найвищу ціну, ходить останнім і бачить всі ставки конкурентів.
Голландський аукціон – це аукціон, де стартова ціна активу спочатку падає (зазвичай такий тип аукціонів визначається для активів, які важко оцінити), допоки хтось з учасників торгів не виявить бажання придбати актив за такою вартістю. Далі ціна, за якою падіння було зупинено, вважається стартовою, і у всіх учасників є можливість позмагатись за актив протягом 1 раунду.
Кожен учасник торгів має 3 хвилини на те, щоб зробити ставку, відповідно, тривалість 1 раунду аукціону буде залежати від кількості учасників.
Остання зміна сторінки: 20-07-2020 16:09