8 липня в Україні відзначається День родини! Для багатьох дітей щаслива родина - це мрія. Напевно, тому, хто виріс у власній біологічній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилась без підтримки батьків та близьких людей. Втім, змінити стан справ і відкрити своє серце для дітей під силу багатьом із нас!
Цю істину, щоденно своїм прикладом доводять сім'ї, корті вже прийняли до себе в родину дітей. Так, наразі на території Ужгородського району функціонують 2 прийомні сім'ї та 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються діти, що залишилися без батьківського піклування. Свого часу прийняте ними рішення і зусилля, прикладені до того, щоб створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу докорінно змінили долі хлопців та дівчат, які стали невід’ємними часточками цих родин. Деякі з вихованців зуміли створити власні сім'ї і вже виховують своїх маленьких дітей, дехто успішно навчається, працює. Безумовно життєвий шлях кожного складається по різному, однак, завдяки сердечній прихильності і турботі батьків-вихователів, прийомних батьків – ці молоді люди, здебільшого, готові впевненіше робити самостійні кроки, вступати в самостійне життя з розумінням головних цінностей та особистих життєвих пріоритетів, створювати нові міцні родини.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яку створює за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням і спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомна сім’я – сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання.
Фактично процес створення прийомної сім'ї або дитячого будинку можна умовно розділити на декілька етапів:
Перший етап – включення потенційних батьків-вихователів, прийомних батьків до банку даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (далі – Банк даних)
1 Передусім, жителям Ужгородського району,які виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю потрібно звернутися до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді(далі-Центр), де можна отримати консультацію з усіх питань, пов'язаних зі створенням дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї.
2. Подати в Центр заяву про взяття на облік як кандидатів у батьки-вихователі, прийомні батьки.
3. Отримати в Центрі направлення на проходження спеціального навчання для кандидатів у батьки-вихователі, прийомні батьки. Навчання проходить у Закарпатському обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Після проходження курсу кандидатам у батьки-вихователі, прийомні батьки видається довідка про його проходження, а також рекомендація включення осіб до Банку даних як потенційних батьків-вихователів, прийомних батьків.
4. Зібрати пакет потрібних документів і разом із заявою про створення дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї подати до відповідної служби у справах дітей.
5. На підставі поданих документів, з урахуванням успішності проходження курсу навчання, служба у справах дітей дає висновок про доцільність (недоцільність) створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї.
6. Служба у справах дітей вносить відомості про осіб до Банку даних як про потенційних батьків-вихователів, прийомних батьків.
Другий етап – отримання рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї
Кандидати в батьки-вихователі, прийомні батьки подають заяву в районну державну адміністрацію або виконавчий орган міської ради про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї.
Голова районної державної адміністрації чи виконкому міської ради видає розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї після чого між органом, який ухвалив рішення, і батьками-вихователями, прийомними батьками укладається договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу прийомної сім'ї.
Третій етап – пошук дітей
Дитячий будинок сімейного типу, прийомна сім’я комплектується дітьми впродовж дванадцяти місяців з дня створення. Контролює його комплектування місцева служба у справах дітей.
Кандидати в батьки-вихователі, прийомні батьки мають зібрати такий пакет документів:
• заяву кандидатів у батьки-вихователі, прийомні батьки про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї із зазначенням інформації про наявність чи брак кредитних зобов'язань;
• копії паспортів кандидатів у батьки-вихователі, прийомні батьки;
• довідку про склад сім'ї (форма № 3);
• копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);
• довідку про стан здоров'я кандидатів у батьки-вихователі, у прийомні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними;
• довідку про доходи за останні шість місяців або довідки про подані декларації про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про брак податкових зобов'язань з такого податку);
• довідку про наявність/брак виконавчого провадження щодо боргових зобов'язань;
• довідку про проходження курсу підготовки та рекомендації Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення потенційних батьків-вихователів, прийомних батьків до Банку даних;
• нотаріально завірена письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами в батьки-вихователі, прийомні батьки на створення або організацію дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї.
Бажаємо кожній родині мирного неба, міцного здоров'я, злагоди та любові! Пам’ятайте, прийнявши дитину в свою сім’ю, Ви не тільки врятуєте її від безнадійності, навчите звичних для нас та часто зовсім невідомих для дитини життєво необхідних навичок, Ви подаруєте шанс мати родину.
Якщо Ви бажаєте стати батьками-вихователями або прийомними батьками, отримати детальну інформацію про проходження навчання та збір необхідних документів звертайтесь до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 8, тел. 61-62-04.
Остання зміна сторінки: 08-07-2020 08:57