У районі пройшли заходи із вшанування пам’яті невинно убієнних угорців Закарпаття. Захід до 75-ої річниці вшанування жертв сталінського режиму організувала Демократична спілка угорців України. Щороку, у листопаді, у річницю тих трагічних подій, пом’янути загиблих односельців збираються в селах Сюрте і Тисаашвань. Біля пам’ятника загиблим під час сталінських репресій, який знаходиться на території реформатської церкви с.Сюрте, зібралися сільський голова с. Сюрте Арпад Пушкар, голова сільської організації КМКС Єва Браун реформатський священник Жолт Ковтюк , консул посольства Угорщини в Ужгороді Марія Беркец, мешканці села. Виступаючі наголосили, що це одна із найтрагічніших дат в історії угорського народу, адже тисячі чоловіків стали жертвами сталінських репресій. Вони були мобілізовані на так звані «маленькі роботи». Багато з них померли в нелюдських умовах в радянському концентраційному таборі восени 1944 року, втратили здоров’я, а декого просто вбили. Ми схиляємо голови перед їхньою світлою пам’яттю…
На заході з відповідною програмою виступили народний ансамбль угорської народної пісні "Ружа", вокальний ансамбль "Чологань", солістка Юлія Сабов та читці художнього слова будинку культури с.Тийглаш.
У рамках поминання відбулося екуменічне богослужіння та покладання квітів до пам’ятника.
У с.Тисаашвань пам’ятник загиблим односельцям під час сталінських репресій знаходиться на місцевому кладовищі. Вшанувати їх пам'ять зібралися сільський голова Чобо Ферко, депутат районної ради, представник місцевої організації КМКС Степан Орбан, реформатський священник Жолт Шоош, мешканці села, родичі загиблих.
Виступаючі в своїх промовах згадали про ці страшні події листопада 1944 року та наголосили про те, що не можна забувати про минуле свого народу.
Вокальний ансамбль «Кекнефелейч» будинку культури с.Тисаашвань, виконали ряд скорботних, поминальних пісень і молитов. Запалено 42 свічки в пам'ять душ 42-ом загиблим односельцям.
Виступи промовців були сповнені суму і скорботи за невинними жертвами сталінського режиму, закатованими у концтаборах у часи другої світової війни.
Остання зміна сторінки: 27-11-2019 11:20