Пам`ятка для жертв або свідків сексуального насильства під час війни.

Жорстока, звірська війна російської федерації проти усіх українців призвела до жахливих наслідків.

Масові вбивства та зґвалтування, насильницьке вивезення людей, у тому числі дітей, за кордон, викрадення людей, роз’єднані сім’ї, втрачене та зруйноване майно, втрата доходів – це та реальність, з якою зараз зіштовхнулось українське суспільство.

Одними із найбільш вразливих категорій населення в такій ситуації – є жінки, діти, особи з інвалідністю, особи похилого віку та інші.

Враховуючи поточну ситуацію в країні, вкрай важливо забезпечити надання вчасної психологічної підтримки та допомоги всім громадянам України, які цього потребують.

Довідково інформуємо, як отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану онлайн:

  • за Єдиним Контактним номером системи надання безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні; номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку);
  • у мобільних застосунках „Безоплатна правова допомога”: https://bit.ly/3hwwgqRабо „Твоє право”: https://bit.ly/3iorbkE;
  • месенджерах Телеграм: https://legalaid.gov.ua/telegram.htmlта Вайбер: https://legalaid.gov.ua/viber.html;
  • у кабінеті на сайті системи надання безоплатної правової допомоги: https://cabinet.legalaid.gov.ua ;
  • від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту свої прав, написавши у Телеграм-чат „Правова допомога протидії насильству”:https://t.me/Non_Violence_Bot;
  •  Правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій „WikiLegalAid”, що розміщена за адресою: https://wiki.legalaid.gov.ua.

Для отримання безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану офлайн необхідно звернутися до бюро правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: https://bit.ly/bpd_buro.

Волонтерською організацією Євромайдан SOS спільно з медиками, психологами, юристами і правозахисниками розроблена пам`ятка для жертв або свідків сексуального насильства під час війни.

 

Додаток  пам`ятка в електронному вигляді.

Остання зміна сторінки: 14-07-2022 16:18