Підбігає до завершення акція «16 днів проти насильства». Майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня був присвячений особливим датам, які в першу чергу, покликані привернути увагу громадськості до актуальних для суспільства проблем: подолання сімейного насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, формування нетерпимого ставлення до насильства серед населення. Вже зрозуміло, що дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
В рамках акції працівниками Ужгородського районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді проведено відповідну інформаційно-просвітницьку роботу серед більшості учнів загальноосвітніх закладів Ужгородщини. Вихованці Коритнянського ОЗЗСО, Кам’яницького ОЗЗСО, Руськокомарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Концівського ОЗЗСО, Сторожницької загальносвітньої школи І-ІІІ ст. прийняли участь в онлайн-лекціях. Враховуючи епідеміологічну ситуацію, що склалася на території Ужгородського району та задля зменшення ризиків інфікування SARS-CoV-2 або 2019-nCoV всі зустрічі з учнями проходили в онлайн форматі (за допомогою засобів онлайн зв’язку з використанням платформи Google Meet та Zoom).
Школярі мали змогу прослухати лекції на теми: «Ненасильницьке спілкування – мова життя», «Моя безпека та особисті кордони. Як вберегти себе від насильства?», «Гнів, агресія, насильство. Як усвідомлювати і висловлювати власні почуття», «ВІЛ/СНІД: подумай про майбутнє - обери життя».
В ході проведення відповідних заходів, учні отримали інформацію про ненасильницьке спілкування та усвідомлення необхідності відмови від насильства в повсякденному житті, способи запобігання інфікуванням ВІЛ/СНІД. На жаль, насильство часто вважається нормою. Воно навколо нас: від воєн між країнами до злочинності на вулиці. Навіть у щоденному житті постійно, явно й неявно, присутнє насильство. Для більшості людей ідея насильства неприйнятна. Вони не беруть участі у фізичних зіткненнях або конфліктах і вважають себе вільними від насилля. Але насправді це не так: щоразу, коли людина забуває про свою милосердну природу, щоразу, коли в її серці з’являється ненависть, вона робить боляче і собі, й іншому.
Завдяки належній організації та технічній підтримці заходів керівниками та працівниками загавьноосвітніх закладів Ужгородщини, їхній гнучкості та готовності до співпраці цього року учні шкіл мали можливість приєднатися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та зробити свій внесок до майбутнього, вільного від насильства.
Остання зміна сторінки: 10-12-2020 10:41