5 листопада 2020 під головуванням заступника голови Ужгородської райдержадміністрації Ренати Манайло-Приходько відбулося засідання районної координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі за участі представників структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, районної ради, районного відділення поліції та Закарпатської громадської жіночої організації «Веста».
На засіданні розглянуто стан виконання районної програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки за 9 місяців поточного року, схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації 29.02.2016 року №77.
Також обговорено механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, спрямованої на забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, шляхом запобігання насильству, ефективного реагування на факти насильства, надання допомоги та захисту постраждалим особам, належного розслідування фактів насильства та притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності.
Директором Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Давиденко Михайлом Миколайовичем надано розроблений алгоритм дій по протидії домашньому насильству.
Інною Сабадош - директором Закарпатської жіночої громадської організації “Веста” поінформовано про діяльність ГО, яка з 2013 року здійснює проектну діяльність з впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які проводять заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Розпочато співпрацю зі службою зайнятості в рамках проєкту, який передбачає розробку нових онлайн-інструментів для протидії торгівлі людьми і мінімізації незаконної міграції.
Для оперативного реагування та надання допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства, Мінсоцполітики розробляє інтерактивну мапу, на якій у розрізі областей будуть нанесені контакти спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та контактні дані персонально відповідальних осіб за протидію домашньому насильству та насильству на рівні обласних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад , міських , сільських селищних рад. Головною ідеєю створення «Мапи допомоги» є швидкий пошук контактної інформації з метою оперативного інформування про вчинення домашнього насильства та організації надання допомоги постраждалим особам.
Остання зміна сторінки: 06-11-2020 12:01