Патронат над дитиною

Кожна дитина, яка виховується або тимчасово перебуває в інтернаті, притулку, дитячому будинку - мріє про родину. Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Це спосіб допомогти дитині тимчасово жити в домашніх умовах, бачити нормальні стосунки та відношення до себе.Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України, а саме:

1)обмежена у дієздатності;

2) визнана недієздатною;

3) позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4) була усиновлювачем іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним з її вини;

5) перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6) зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами;

7) не має постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

8) страждає на хвороби, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров'я України.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини і не повинен перевищувати 3 місяців.

В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більш за 6 місяців.

Якщо Ви маєте намір стати патронатним вихователем, маєте бажання, але залишилися сумніви, звертайтеся за більш детальною інформацією до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 8, тел. 61-62-04.

Остання зміна сторінки: 16-10-2019 13:54