Представниця Збройних Сил України взяла участь у роботі Спеціальної сесії Форуму ОБСЄ з питань співробітництва в галузі безпеки на відзначення 18-ї річниці ухвалення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека» — знакового документу, в якому наголошується на важливості повної та рівної участі жінок і чоловіків у всіх зусиллях, спрямованих на підтримання та утвердження миру та безпеки. Форум відбувся у Відні 31 жовтня 2018 року під головуванням Швеції.
Капітан Інна Заворотько, офіцер Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України, у доповіді «Інтеграція ґендерних питань у Збройних Силах України» зазначила, що Збройні Сили України та Міністерство оборони України ухвалили план дій щодо виконання Резолюції 1325, у якому ґендерні питання введені по всій вертикалі структури органів військового управління ЗС України — від вищих штабів до нижчих, а також у систему комплектування та військової освіти.
— Інтеграція ґендерних питань у систему освіти та навчання спрямована на підвищення рівня поінформованості про ґендерну проблематику всіх військовослужбовців та заохочення жінок до активної участі у навчанні, — наголосила капітан Інна Заворотько. — Інтеграція ґендерних питань у Збройні Сили України — це не просто тенденція, це необхідність і право на професійний розвиток, — додала вона.
Це твердження базується на позитивному досвід імплементації ґендерних питань у процес реформування Збройних Сил України. Доповідачка у своєму виступі окреслила покрокову стратегію реалізації завдань Цілі партнерства Україна-НАТО G 0013 «Ґендерні питання» у Збройних Силах України в контексті набуття ними спроможностей відповідно до стандартів НАТО, подальше виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека», законодавчу базу забезпечення ґендерної рівності, а також зробила моніторинг стану ґендерно-чутливих проблем у Збройних Силах України.
Зазначена тема репрезентантки ЗС України зацікавила присутніх та отримала схвальні відгуки представників більшості делегацій Спеціальної сесії ОБСЄ, зокрема Великої Британії, Канади, Словенії, США, Туреччини, Швеції.
Окремо капітан Інна Заворотько у своєму виступі поінформувала присутніх також про факти загибелі та поранень жінок-військовослужбовців Збройних Сил України в результаті збройної агресії Російської Федерації, адже Україна має як унікальний досвід участі жінок у бойових діях із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей в рамках проведення операції Об’єднаних сил і Антитерористичної операції перед цим, так й реформування її збройних сил.
Також Головуюча Форуму та Постійна Представниця Королівства Швеції в ОБСЄ Пані Посол Ульріка Фунеред під час відкриття сесії зазначила: «Я сподіваюся, що ми зможемо використати цю річницю, щоб бути сильніше почутими й поміркувати над тим, що сьогодні скажуть наші спікери, — і зберегти цю мудрість для нашої майбутньої роботи з цих питань», — додала Посол Фунеред. «Можливо тоді, лише можливо, ми зможемо досягти відчутних результатів, вартих уваги, коли прийде час відзначення 20-річчя резолюції 1325 в 2020 році».
Підполковник Рейчел Грімс, офіцер штабу 1-го рівня (Військовий) у справах Жінок, Миру та Безпеки в міністерстві оборони Великої Британії, розповіла про свій досвід у Збройних Силах Великої Британії. Вона відзначила роботу жіночих команд, яка була започаткована Міжнародними силами сприяння безпеці під проводом НАТО в Афганістані.
Капітан Лотта Еквалль, військовослужбовець вертолітного крила Збройних Сил Швеції представила нову публікацію ОБСЄ «Ґендер у військових операціях: керівництво для військовослужбовців, які служать на тактичному рівні в операціях з підтримання миру», яку вона розробила у ґендерній секції Секретаріату ОБСЄ.
— Наскільки я знаю, такого видання як це, розрахованого безпосередньо для солдатів та командирів тактичного рівня, яке дає чітке керівництво та вказівки щодо включення гендерних питань у військові цілі та завдання, досі не існувало, — розповіла капітан Лотта Еквалль.
Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України
Остання зміна сторінки: 22-10-2019 14:20