ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ УЖГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Питання  поводження з твердими побутовими відходами в Ужгородському районі обговорили сьогодні на засіданні колегії в Ужгородській районній державній адміністрації.

Колегію провів голова Ужгородської районної держаної адміністрації Радіону Кіштулинцю, за участю членів колегії, голів і представників територіальних громад а також були запрошені керівники суб'єктів підприємницької діяльності, які надають послуги у сфері провадження з твердими побутовими відходами на території району.

„Ситуація, що склалася у сфері поводження з твердими побутовими відходами стосовно розміщення місць концентрації побутових відходів, їх збору, сортування, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини, підтверджує існування проблеми, яка впливає на екологічний та соціальний стан регіону, є вкрай актуальною та потребує комплексного підходу до її вирішення” - зазначив голова райдержадміністрації.

З питання порядку денного проінформував начальник відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства, інфраструктури та екології Роман Хайнас.

Виконавчий директор регіональної асоціації органів місцевого самоврядування „Закарпаття за чисте довкілля” Володимир Суран зазначив, що на території Полянської територіальної громади Мукачівського району  планується будівництво сміттєпереробного заводу на базі інноваційних технологій глибокої переробки твердих побутових відходів.

„Деякі громади Ужгородського району мають можливість звільнити свої території від загрозливого впливу стихійних сміттєзвалищ на навколишнє середовище завдяки підписанню меморандуму про створення територіального еколого-економічного кластеру «Карпати». Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту з будівництва та розміщення сміттєсортувального заводу на території Полянської сільської ради підписали 6 громад Ужгородського району”, - зазначив Володимир Суран.

Керівник громадської організації Станція заготівлі вторсировини «Проектна, 3» Руслан Шварц розповів про основну роботу станції та про співпрацю з громадами.

„Ми ведемо переговори із територіальними громадами  щодо стимулювання створення комунальних пунктів збору, де, наприклад, не просто стояли б контейнери, а саме пункт збору – невеличка сортувальна станція, це б дозволило не тільки покращити екологічну ситуацію в громаді, але і отримати додаткові надходжеття до бюджету за рахунок реалізації зібраних вторинних ресурсів”, -  наголосив Руслан Шварц.

Наталія Якубик керівник ТОВ „АВЕ УЖГОРОД” проінформувала про їхню роботу в цьому напрямку, а також відповіла на запитання, які цікавли голів громад.

За підсумками колегії були прийняті відповідні рішення.

Остання зміна сторінки: 25-11-2021 14:07