Українсько-Польський обмін молоддю у 2023 році

Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2023 році. На проведення конкурсу проєктів цього року у Державному бюджеті України передбачено 3,5 млн грн.

Подавати заявку на участь у конкурсі можуть:

 • Неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:
 • інститути громадянського суспільства;
 • заклади освіти;
 • комунальні установи, які працюють з молоддю.

Організації, які подають заявки на участь у конкурсі до Мінмолодьспорту, повинні мати партнерську організацію з Польщі та надати відомості про неї при подачі документів.

Подача документів на участь у конкурсі:

Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 15:00 (за київським часом) 31 березня 2023 року у друкованій формі (у 2-х примірниках) на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (depmolpolmms@gmail.com).

Пакет документів має містити:

 • заявку (оригінал та копія у паперовому вигляді та на електронну адресу);
 • детальний розрахунок витрат;
 • копії установчих документів;
 • заяву організації-партнера

Пріоритети конкурсу 2023 року:

 • Відкривання спільного минулого і культурної спадщини.
 • Розвиток підприємницьких компетентностей молоді та підтримка підприємницьких ініціатив.
 • Поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій.
 • Підтримка ініціатив молоді, спрямованих на подолання наслідків війни росії проти України, допомога молоді, яка постраждала від агресії росії проти України, зокрема через волонтерство.
 • Зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і взаємоповаги серед молоді.Проєкти, подані на конкурс повинні відповідати одному із зазначених пріоритетів.

Проєкти у рамках здійснення обмінів молоддю можуть реалізовуватися на території України, з урахуванням забезпечення на належному рівні безпеки учасників у період дії правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, та/або на території Республіки Польща, залежно від обраної форми проекту:

 • молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна (проєкт, що передбачає прийом або відправлення групи);
 • молодіжні зустрічі (конференції, тренінги тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проекту в обох країнах);
 • інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).

Умови реалізації проєктів:

Один проєкт може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проєкту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю.

Кількість учасників проєкту становить 10-40 осіб, що включає супроводжуючих осіб, у тому числі керівників груп та молодіжних працівників.

Кількість супроводжуючих, у тому числі керівників груп та молодіжних працівників, визначається із розрахунку 1 особа на 10 учасників проєкту.

Кількість учасників проекту з України та Польщі має бути рівною.

Підготовчий візит у період дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях не проводиться.

Детальні умови участі у конкурсі та перелік документів ви знайдете за посиланням

Рішення про переможців конкурсу буде прийнято Українсько-Польською Радою обміну молоддю до 15 травня 2023 року та розміщено на офіційному вебпорталі Мінмолодьспорту. Організації-переможці реалізують проєкти до 30 листопада 2023 року.

Важливо!

Як знайти партнерську організацію з Польщі?

Інформацію про партнерські організації Польщі можна знайти за посиланням або в базі пошуку партнерських організацій за посиланням. Рекомендуємо вам зареєструватися у зазначеній базі, так потенційному партнеру з Польщі буде легше знайти вашу організацію.

Більш детальна інформація на сайті Міністерство молоді та спорту України та за телефоном: (044) 287-24-57 – Департамент молодіжної політики.

Остання зміна сторінки: 10-03-2023 15:57