Офіс Генпрокурора підписав Меморандум із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо підтримки впровадження ініціативи зі співробітництва у галузі захисту прав дітей

2 червня 2020 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Офісом Генерального прокурора та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо підтримки впровадження ініціативи зі співробітництва у галузі захисту прав дітей. Документ розрахований на три роки і передбачає сприяння міжнародних партнерів у реалізації кращих практик правосуддя для неповнолітніх.

«Ініціативи щодо реформування сфери захисту прав дітей, які прописані в Меморандумі, безперечно матимуть своє конструктивне продовження і гарний результат. Нам потрібно розвивати відновне правосуддя для неповнолітніх, і ми дуже вдячні за ті можливості, які відкриваються в рамках співпраці з ЮНІСЕФ. Я думаю, ми спільно встигнемо напрацювати дієві механізми для створення повноцінної системи ювенальної юстиції», - зазначила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лотта Сільвандер зауважила, що для фонду важливо ухвалити документ, який сприяє становленню системи правосуддя дружнього до дітей. Та додала, що Дитячий фонд працює в більш ніж 160 країнах світу і готовий надавати підтримку розвитку системи відновного правосуддя та технічну допомогу.

В рамках дії Меморандуму Офіс Генерального прокурора та Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні із залученням експертів напрацьовуватимуть спільне бачення щодо проведення реформи в сфері захисту прав дітей в Україні та створюватимуть відповідні механізми для її впровадження.

«Ми вже маємо певні досягнення – в шести регіонах разом з ЮНІСЕФ відпрацьована програма відновного правосуддя для неповнолітніх, які вперше скоїли нетяжкий злочин, і тепер вона запущена на всій території України. Наступним викликом для нас є створення спеціалізованого центру по роботі з дітьми, які стали жертвами або свідками насильницьких злочинів», - додав заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який курує ювенальний напрямок.

В рамках співпраці з ЮНІСЕФ Офіс Генпрокурора напрацьовуватиме нові підходи до рішень як щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом, так і щодо дітей, постраждалих від кримінальних посягань, або свідків злочинів. Зокрема, це поширення медіації та інших форм відновного правосуддя, запровадження альтернативних видів покарань та можливості одноразового допиту неповнолітніх на етапі досудового розслідування. Також заплановане спеціалізоване навчання прокурорів з урахуванням міжнародного досвіду, підготовка аналітики з проблематики та методичних рекомендацій.

Остання зміна сторінки: 11-06-2020 11:04