БУДІВНИЦТВО БЕЗ КОРУПЦІЙНИХ СХЕМ: РЕЗУЛЬТАТИ ОНЛАЙН-ПОСЛУГ ЗА ПЕРШІ ТРИ МІСЯЦІ 2024 РОКУ

Будівництво без корупційних схем: результати онлайн-послуг за перші три місяці 2024 року

Прозоре та швидке будівництво без хабарів — реальність завдяки цифровізації. Щоб українці отримували будівельні послуги без корупції та паперової тяганини, у 2020 році створили Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Система створює та зберігає документи, які фіксують характеристики й стан об’єктів на різних етапах будівництва.

Раніше будівельна сфера вважалася однією з найкорумпованіших. Українці роками не могли отримати дозволи на будівництво — паперові документи губили, підроблювали чи гальмували їх розгляд, щоб отримати хабарі. 

Тепер уся будівельна документація лише в електронній системі. Система логує кожен крок, і будь-які спроби шахрайства блокуються. Будівельні послуги онлайн уже принесли державі понад 11,2 млрд гривень антикорупційного ефекту.

За перші три місяці цього року українці отримали 13,3 тисячі будівельних послуг онлайн. Це на 36% більше, ніж за аналогічний період у 2023 році. Популярність онлайн-послуг зростає, а ми продовжуємо цифровізувати, щоб процеси були швидкими та прозорими. Детальніше про результати — на інфографіці .

Також до ЄДЕСББ доєдналися 7,6 тисячі користувачів. Це архітектори, інженери-проєктувальники, працівники органів архітектурно-будівельного контролю та інші представники будівельної спільноти. 

Зручно. Прозоро, Антикорупційно .

Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Остання зміна сторінки: 13-04-2024 11:28