Якщо Ви хочете допомогти дитині з інтернату - станьте для неї наставником!

Питання соціалізації та забезпечення нормального життя для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є дуже важливим для всієї держави. Наставництво є однією із офіційних форм допомоги дітям в інтернатах, головної мета якої – подарувати кожній самотній українській дитині наставника.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставника може мати дитина віком від 0 до 18 років, яка проживає у закладах інституційного догляду, незалежно від того, має вона офіційний статус сироти чи ні. Метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.           

Більшість дітей в інтернатах не мають в кого запитати поради, не мають поруч дорослого, якому вони довіряють, не відчувають такої необхідної підтримки. Тому їм дуже складно адаптуватися до реальності, яка чекає їх після інтернату. Завдяки державі та спонсорам незахищені діти мають продукти, одяг і дах над головою. Але у них немає того, що не купиш за гроші – близької людини, яка могла б навчити елементарним навичкам життя. Приготувати їжу, заощадити кошти, оформити документи, влаштуватися на роботу – це очевидні речі для нас і невідомі для дітей.

 Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову, щасливу долю. Наставник вчить її не лише вирішувати повсякденні проблеми, а й комунікувати з оточенням. Наставництво гарантує дитині наявність людини, яка особисто піклується про неї, не залишаючи на самоті зі своїми щоденними проблемами. 

Особа, яка хоче бути наставником, повинна досягти повноліття, пройти медогляд, надати соціальній установі довідку про несудимість, довідку про те, що  не перебуває на обліку у наркологічному диспансері та пройти спеціальний курс із підготовки. Наставництво  здійснюється  на підставі договору, який укладається  між  центром  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання дитини, наставником та адміністрацією закладу,  в  якому  проживає  дитина, в інтересах якої укладається такий договір. Договір про наставництво укладається у письмовій формі. Для   укладення  договору  про  наставництво  потрібна  згода дитини, якщо  вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її  висловити, а  також письмова згода її батьків, інших законних представників. Згода  дитини  надається у формі, що відповідає її вікові та стану здоров’я.

Більш детальну інформацію про наставництво Ви зможете отримати, звернувшись  до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м.Ужгород, вул. Гойди, 8; тел.61-62-04.

 

 

Остання зміна сторінки: 26-12-2019 13:47