Різдвяний віночок своїми руками

У районній  бібліотеці проведено  майстер – клас  «Різдвяний  віночок своїми руками».  Завідуюча відділом обслуговування Еріка Кароль коротко ознайомила  дітей з історією Адвентського різдвяного вінка - символу «очікування народження Христа». Розповіла, що у передріздвяний час багато хто прикрашає вікна, двері, стіни різдвяними  вінками. Цю традицію започаткував  у 1839 році лютеранський теолог із Гамбурга Йоганн Генріх Віхерна.  Він змайстрував зі старого колеса від воза дерев’яний свічник. На круглій підставці чоловік установив стільки маленьких червоних свічок, скільки буднів залишилося до свята, і чотири великі свічки – відповідно до кількості неділь. Кожного дня діти запалювали по одній новій свічці й могли підрахувати, скільки днів ще залишилося до Різдва. Це і був прототип сучасного адвентского вінка.

У першу неділю Адвенту на вінку запалюється одна свічка, у другу – дві і так далі, тобто з кожним днем стає щораз світліше. У день Різдва Христового запалюються всі свічки, символізуючи світле свято. Адвентськими вінками прикрашаються і церкви, і помешкання вірян.

Тепер різдвяний вінок – чудова прикраса для новорічного інтер'єру та водночас оберіг для всієї родини. Різдвяні  вінки роблять із різноманітних матеріалів: тканини, дерева, бісеру, шишок, цукерок, печива, лози, ялинкових іграшок, ґудзиків та інших красивих деталей, що знайдуться у будинку.

З  допомогою   працівників    бібліотеки  Еріки Кароль та Єви Панцо  діти 3-4 класів Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ст. з радістю  виготовляли  різдвяні віночки.

Було також  проведено конкурс малюнків «Зимові свята». Організовано книжкову виставку «Зима  крокує – свята дарує».

Остання зміна сторінки: 29-11-2019 12:01