Міжнародний День осіб з інваліднісю

Відзначають Міжнародний День осіб з інваліднісю  в першій декаді грудня. День було засновано в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН. Традиційні заходи Дня людей з обмеженими можливостями присвячуються висвітленню й вирішенню їхніх нагальних проблем. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства    У залежності від тяжкості в Україні розрізняють три групи інвалідності: I, II і III. І групу поділяють на ІА і ІБ підгрупи. При настанні інвалідності призначають пенсії, встановлюють інші види соціального захисту й пільги.

Причинами інвалідності є загальне захворювання, трудове каліцтво, професійне захворювання, інвалідність з дитинства; для військовослужбовців — поранення, контузія, одержані при захисті Батьківщини чи при виконанні інших обов'язків військової служби, або захворювання, пов'язане з перебуванням на фронті, або каліцтво внаслідок нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби, чи захворювання, не пов'язане з перебуванням на фронті, а в спеціально передбачених законодавством випадках — захворювання, набуте при виконанні обов'язків військової служби. Ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності визначає медико-соціальна експертиза (ст. 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Постанова Кабінету міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317 — «Питання медико-соціальної експертизи»).

В Ужгородському районі у 2019 році всього вперше визнано особами з інвалідністю серед дорослого населення 165- чоловік, дітей до 18 років – 32 особи.

Первинна медична допомога   особам з інвалідністю в Ужгородському районі  надається 39 лікарями загальної практики сімейної медицини на 25  амбулаторій загальної практики сімейної медицини КНП « УРЦ ПМСД Ужгородської районної ради». Всі лікарі загальної практики сімейної медицини при необхідності виїжджають до осіб з інвалідністю, для надання медичної допомоги та забезпечують пільговими рецептами для безкоштовного чи за 50% вартості отримання медикаментів. Для покращення якості медичної допомоги, забезпечення доступності соціального захисту інвалідів та учасників війни та бойових дій й пільгових категорій населення району у районі діє «Програма забезпечення  лікарськими засобами безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування  окремих груп населення  району та за певними категоріями захворювань на 2018-2021 роки». У 2019 році для цієї категорії населенні відшкодовано вартість медикаментів на суму 43 913,02 грн..

Також діє « Програма забезпечення виробами медичного призначення ветеранів  війни та пільгової категорії населення району на 2019 рік» для безоплатного отримання пільговими категоріями населення району виробів медичного призначення, зокрема проведення зубопротезування, ендопротезування суглобів. За період 2019 року проведено зубопротезування на сум 39 186,00 грн., замінено кульшові та колінний суглоби 4 хворим. Завдяки Програмі покращується якість життя, та працездатність цієї категорії населення.

Остання зміна сторінки: 04-12-2019 15:08