Група взаємопідтримки батьків-вихователів та прийомних батьків Ужгородського району

17 грудня 2019 року працівниками  Ужгородського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді  проведено групу  взаємопідтримки батьків-вихователів та прийомних батьків Ужгородщини  на тему: «Особливості психосексуального розвитку дітей та їх статевого виховання у сім'ї ».  В рамках зустрічі  було обговорено питання пов`язані з особливостями статевого виховання дітей різного віку та статі, розглянуто етапи психосексуального розвитку особистості, а також особливості взаємодії  з  дітьми, які мають прояви сексуалізованої поведінки, виявлення та коригування сексуалізованої поведінки в сім´ях.

Під час заходу батьки-вихователі та  прийомні батьки поділилися власним досвідом виховання дітей у своїх родинах на етапі дорослішання.

На зустрічі було обговорено важливість формування довірливих стосунків з дитиною. Статеве виховання в сім'ї – це обов'язок батьків, котрий не можна перекладати на школу, вчителів чи оточення, в якому зростає дитина. Батьки-вихователі та прийомні батьки, присутні на зустрічі відмітили, що вирішальний  вплив на статеве виховання дітей має почуття взаємної любові та поваги  матері і батька, та виявлення цих почуттів у щоденних взаєминах не тільки між собою, а також до дітей.

Сексуальна освіченість є важливою передумовою гармонійного особистого життя людини,  збереження і поліпшення її репродуктивного здоров’я, нормативного статевого розвитку. Сексуальне виховання вчить дітей піклуватися про себе: про своє здоров'я, власні кордони та безпеку. Правильне і своєчасне інформування – найкращий захист дитини від раннього або травматичного сексуального досвіду. За спостереженнями батьків-вихователів та  прийомних батьків  саме довірливі розмови з дітьми дозволяють  уникнути формування комплексів та травм, зміцнюють атмосферу довіри в сім’ї.

Під час зустрічі батьки мали змогу ознайомитися з тематичними буклетами, створеними в співавторстві психологів та педагогів для батьків, котрі мають дітей підліткового віку під назвою «Мій маленький монстрик, або що відбувається з моєю дитиною?» та буклетами для підлітків «Підліткам про важливе просто та доступно», а також з допоміжною літературою та інтернет ресурсами, які можуть зробити довірливі бесіди  батьків з дітьми простішими і доступнішими.

Також, на групі взаємопідтримки було обговорено актуальні питання функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу Ужгородського району та  змін, що відбулися протягом року.

Остання зміна сторінки: 18-12-2019 16:36